Senátor Vícha: Na opravení novely jsme domluveni s poslanci

06.09.2011 9:38 | Zprávy
autor: olb

Šéf senátorů ČSSD Petr Vícha Radiožurnálu řekl, že ve sněmovně bude určitě vůle pochybení v novele loterijního zákona napravit. Poslanci by totiž dnes měli znovu projednat regulaci hazardu, neboť příslušnou normu v červenci vrátil s pozměňovacími návrhy Senát. Podle senátora Víchy proto, že v zákoně jsou nepřesnosti. Poslanci ale podle něj s úpravou zákona tak, jak ji navrhuje horní komora, souhlasí.

Senátor Vícha: Na opravení novely jsme domluveni s poslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
Podle horní komory a také vysvětlení senátora Petra Víchy z ČSSD sněmovna schválila novelu loterijního zákona s řadou nepřesností, které mohou paradoxně kompetence obcí při regulaci hazardu omezit. Například by mohly přestat platit vyhlášky, kterými už teď radnice regulují výherní automaty.

„Jsme domluveni s kolegy v Poslanecké sněmovně, že když jim Senát opravenou verzi vrátí, tak ji sněmovna přijme. A obce se konečně dočkají možnosti regulovat videoloterijní terminály," řekl k tomu pro Radiožurnál šéf senátorů ČSSD Petr Vícha s tím, že ve sněmovně je vůle pochybení napravit.

Úpravu normy podporuje i ministr financí Miroslav Kalousek. „Ten pozměňující návrh zkvalitňuje tu předlohu a já jsem doporučil ho přijmout a budu to doporučovat i Poslanecké sněmovně," uvedl k tomu pro Český rozhlas Kalousek.

Sněmovna také bude rozhodovat o novele zákona, která omezuje reklamu ve vysílání České televize. Norma ale také měla v horní komoře podobný osud: Senát ji totiž v podobě odsouhlasené sněmovnou odmítl.

Podle senátní verze má ČT od příštího roku vysílat reklamu jen na kanálech ČT2 a ČT4. Z těchto výnosů bude financovat kulturu a výrobu sportovních pořadů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Nadbytečný počet zdravotních pojišťoven

Dobrý den, pane premiere, v rámci všeobecného šetření nezbytného i ve zdravotnictví, jste schopen na př. prostřednictvím Vámi jmenovaného ministra zdravotnictví Vojtěcha zařídit, aby stát neživil při 11 milionech občanů, abychom nevykrmovali SEDM zdravotních pojišťoven s jejich rozbujelými aparáty? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ropa? Stačí kolo a láska.“ Výrok herečky z ČT dopálil politiky

16:30 „Ropa? Stačí kolo a láska.“ Výrok herečky z ČT dopálil politiky

Ropu nepotřebuji, v rodině jsme cyklisti. Takto reagovala herečka Zuzana Zlatohlávková na dotaz v Če…