Sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2025 s deficitem 241 mld. Kč

03.12.2024 22:11 | Monitoring

Ve třetím čtení byl schválen Poslaneckou sněmovnou státní rozpočet na rok 2025. Poslanci schválili celkem jedenáct pozměňovacích návrhů, schodek rozpočtu zůstal nezměněn na úrovni 241 miliard korun. Nyní čeká na podpis prezidenta republiky.

Sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2025 s deficitem 241 mld. Kč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračování schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci by měli schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok a rozpočty některých státních fondů

Pro schválení rozpočtu hlasovalo 98 poslanců z řad vládní koalice, ke kterým se přidal i nezařazený poslanec Ivo Vondrák původně zvolený za hnutí ANO. Opoziční poslanci včetně donedávna vládních Pirátů hlasovali proti. Dnešní třetí čtení trvalo přes pět hodin.

Státní rozpočet zahrnuje rekordní investice do dopravní infrastruktury, zvýšené výdaje na vzdělávání, vědu i obranu a výdaje na řešení následků zářijových povodní.

Státním rozpočtem na rok 2025 vláda pokračuje ve svém konsolidačním úsilí a plní programové priority, ke kterým se zavázala ve svém programovém prohlášení, uvedl Zbyněk Stanjura, ministr financí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Neměl snad pravdu?

Pane poslanče, můžete mi sdělit, v čem neměl pan Okamura ve svém projevu pravdu? To chceme stále zavírat oči před realitou? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump ukázal sílu. Čeští politici s tím problém nemají

19:15 Trump ukázal sílu. Čeští politici s tím problém nemají

Existují pro české politiky důvody, proč změnit názor na prezidenta USA Donalda Trumpa? Z ankety ser…