Sobotka vykládá bláboly a nikdo už ho nerespektuje, napsal zemanovec Nejedlý. Pak pohrozil právníkem

01.08.2013 16:09

První místopředseda SPOZ Martin Nejedlý zareagoval na útok šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky. Ten ho totiž nařkl, že stojí za výměnou ředitele Českých drah. „Každý slušný člověk napočítá do deseti, než něco řekne, místo toho, aby z úst vypouštěl lži, hrubé nepravdy, dokonce bláboly, za které se po deseti minutách musí stydět,“ vzkazuje Nejedlý.

Sobotka vykládá bláboly a nikdo už ho nerespektuje, napsal zemanovec Nejedlý. Pak pohrozil právníkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Nejedlý se zdraví s Jaromírem Duškem

Bohuslav Sobotka totiž ve čtvrtek v rozhovoru pro HN v souvislosti se změnou vedení Českých drah řekl, že vládu neřídí Jiří Rusnok, ale Martin Nejedlý, čímž navíc předseda ČSSD tvrdí, že za výměnou členů představenstva i generálního ředitele je Nejedlý reprezentující údajné ekonomické zájmy kolem SPOZ.

Nejedlého jméno pak Sobotka uvedl ještě v souvislosti s vyjednáváním o podpoře vládě odborníků Jiřího Rusnoka. „Někteří šíbři SPOZ - jako pan Mynář nebo pan Nejedlý – mají tendenci vlamovat se a zasahovat do vnitřních poměrů v ČSSD,“ vyslovil se také Sobotka (více ZDE).

Podle Martina Nejedlého by však předseda socialistů před tím, než cokoli řekne, měl počítat do deseti, aby z úst nevypustil blbost.

„Slova předsedy politické strany, který ze strachu ze svého neúspěchu již předem odmítne možnost sestavení vlády a který se schovává za důvodem, že odmítl tuto možnost, protože chce nové volby, snad nikdo nemůže brát vážně. Spíše by si nejdříve měl takový předseda udělat pořádek ve své vlastní straně, kde, dle mého názoru, je míra respektu vůči jeho osobě téměř nulová, než začne lživě napadat členy jiných politických stran,“ vrací úder první místopředseda SPOZ.

Každý slušný člověk podle jeho slov napočítá do deseti, než něco řekne, místo toho, aby z úst vypouštěl lži, hrubé nepravdy, dokonce bláboly, za které se po deseti minutách musí stydět. „Na rozdíl od jiných odmítám řešení jakýchkoliv dalších sporů prostřednictvím médií a vše předložím ke zvážení svému právnímu zástupci k případné žalobě,“ dodal Martin Nejedlý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

12:50 Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

Hnutí ANO nakonec umožnilo ve Sněmovně spustit debatu o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. O…