Šťastný udeřil: Němcová by měla skončit ve vedení ODS i sněmovny

07.02.2013 14:47

Poslanec ODS Boris Šťastný se rozzlobil na předsedkyni Poslanecké sněmovny a místopředsedkyni ODS Miroslavu Němcovou. Chová se podle něho neloajálně ke své straně a svým stranickým kolegům. Šťastný lituje, že Němcová zastává vysoké stranické i politické funkce.

Šťastný udeřil: Němcová by měla skončit ve vedení ODS i sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

Němcová se totiž omluvila za údajné trafiky pro bývalé poslance ODS, kteří odešli na protest proti zvyšování daní z Poslanecké sněmovny, a exministra Vondru. Jedná se o Ivana Fuksu a Marka Šnajdra a též o Alexandra Vondru, který po neúspěchu v senátních volbách odešel z ministerstva obrany a nyní přijal nabídku místa v dozorčí radě Českého aeroholdingu. Šnajdr sedí v dozorčí radě společnosti Čepro a Fuksa je v čele Českého aeroholdingu. 

„Za sebe bych se ráda omluvila, protože myslím, že je chyba, že jsou tito tři lidé na těchto místech,“ řekla ve středu Němcová v Rádiu Impuls.

Omlouvám se, že jsem Němcovou volil

Boris Šťastný Němcovou tvrdě zkritizoval. „Vyjádření předsedkyně sněmovny Němcové mě šokovalo a mimořádným způsobem pobouřilo. Jestliže se paní Němcová omlouvá za to, že lidé, kteří řadu let pracovali ve prospěch ODS i této vlády ve veřejné službě a po odchodu z politického života pokračují jako zástupci státu v některých organizacích, tak já se musím omluvit za to, že jsem paní Němcovou volil do pozice předsedkyně sněmovny a místopředsedkyně ODS,“ řekl ParlamentnímListům.cz Šťastný.

„K hlavním atributům člena vedení ODS se má řadit loajalita k vlastním lidem a tu já u paní Němcové dlouhodobě nespatřuji. Je proto otázkou pro ODS, zda by takto neloajální lidé vůči vlastní straně měli zůstávat v takto vysokých funkcích. Nelze vlastní populistická a líbivá prohlášení nadřazovat nad loajalitu ke svým kolegům. Takováto líbivá laciná prohlášení umí dávat každý,“ dodal Šťastný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová se snažila ugrilovat Babiše na dezinformacích o covidu-19. A takto vše dopadlo

21:45 Langšádlová se snažila ugrilovat Babiše na dezinformacích o covidu-19. A takto vše dopadlo

Poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09) dnes na interpelacích v Poslanecké sněmovně grilovala premiér…