Takhle Pavel Bém pohřbil již mrtvou ODS. A přidal se ke Klausově straně

27.08.2013 4:44

EXKLUZIVNĚ Poslanec Pavel Bém v komentáři pro ParlamentníListy.cz pohřbil mrtvou ODS, kterou již nelze resuscitovat, a sdělil, že se chystá podpořit nový projekt Václava Klause. Byl by rád, kdyby se mu podařilo integrovat pravicové síly v ČR. Zachránit českou pravici podle něho může již jenom Klaus. Musí.

Takhle Pavel Bém pohřbil již mrtvou ODS. A přidal se ke Klausově straně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

V úterý 7. srpna 2013 se podle Béma odehrálo v Poslanecké sněmovně PČR v novodobé historii českého státu jedno z nejabsurdnějších politických dramat: Česká pravice zastoupena 117 poslanci, kteří po volbách v roce 2010 představovali vůbec nejsilnější pravicové zastoupení ve sněmovně od roku 1989 (jeden z poslanců pravice je ve výkonu trestu), rozhodla ruku v ruce se socialistickou a komunistickou levicí o svém rozpuštění.

CELÉ VYJÁDŘENÍ PAVLA BÉMA pro ParlamentníListy.cz ZDE

„Přesněji řečeno, rozhodla se významná většina těchto pravicových poslanců. Svým rozhodnutím tak předali veškerou moc do ruky prezidentu republiky a následně komunistické levici. Tento absurdní akt politického populismu, pokrytectví, nezodpovědnosti a tedy hlouposti, se odehrál na půdorysu mediálního přitakávání a očekávání tzv. obrody české politiky zmítané skandály a prolezlé korupcí,“ vysvětlil poslanec.

Zemanovci jsou nejmenší nepřítel pravice

Bém se zamyslel nad důsledky tohoto rozhodnutí. Česká „pravice“ učinila podle něj to nejhorší možné rozhodnutí, protože udělala přesně to, co si přáli její čtyři úhlavní nepřátelé: a) komunisté, b) socialisté a kryptokomunisté, c) protagonisté třetích cest a nepolitické politiky d) „zemanovci“, či tzv. hradní křídlo. Přičemž největší nepřátelé jsou podle něj komunisté a nejmenší zemanovci.

Česká pravice tím podle něho otevřela cestu pro budoucí vládu či vlády tohoto slepence odlišných politických názorů, idejí a programů. Odpovědnost za to podle něho nese vedení ODS a Miroslav Kalousek.

„Ti první, protože se nechali o tu mimořádnou pravicovou sílu svojí hloupostí, svým politickým pokrytectvím a manažerským neumětelstvím připravit. Ten druhý, protože vyměnil krátkozrace ´košili za kabát´. Jeho politické a jiné zisky budou malé, ztráty pak nedozírné. TOP 09 se nestane ´hegemonem´ české pravice. Ani nemůže. Za současný stav nese stejný díl odpovědnosti jako ODS. A voliči nejsou hloupí a velmi dobře to vědí,“ vysvětluje Bém.

Klaus se vrací, protože musí. Nemůže vzkřísit mrtvou ODS, ale pravici ano

Lidsky totálně rozložené a ideově prázdné torzo „české pravice“ podle něho ztratilo dech, energii, vůli a dnes se potácí v předsmrtných křečích. „Cena za to bude z pravicového občanského a politického pohledu obrovská. Nebudu strašit, protože už za pár dní ji uvidíme a uslyšíme ve volební kampani socialistické a komunistické levice,“ varuje Bém.

„Václav Klaus nevstupuje na politické kolbiště v tuto chvíli, protože chce, ale protože ´musí´. Musí, pokud chce podstoupit pokus o ´resuscitaci´ umírajícího organismu. A tím dnes není určitě ODS. Ta už je ´mrtvá´ dávno. Zemřela v okamžiku, kdy ztratila zájem o budoucnost zaměřením se pouze na pokrytecký populismus mediální současnosti a na boj o ´koryta či korýtka´. ODS zemřela v okamžiku, kdy se přestalo uvnitř strany diskutovat. Ba co víc, za odlišný názor se začalo vylučovat. Sice se ještě nezačalo věšet, zato se začaly likvidovat celé místní či oblastní nepohodlné organizace. Václav Klaus tedy nemůže křísit mrtvou ODS, ale chce se pokusit resuscitovat obsah politiky, kvůli které ODS vůbec vznikla,“ píše Bém.

Klaus přináší naději pro pravicové občany

Obsahem politiky ODS a důvodem, proč vznikla, podle Béma jsou: malý a levný stát bez zbytečné byrokracie, ekonomika bez dluhů a s nízkými daněmi, penzijní systém a zdravotnictví postavené na zodpovědnosti a nikoliv opaku, obrana občanských svobod proti všem formám politické, policejní, justiční či jiné zvůle.

„Pro Václava Klause se jedná o projekt riskantní. Pro nás, pravicově smýšlející občany, se jedná o naději. Nemůže se jednat o jeden časově izolovaný krok a jeden politický subjekt, který Václav Klaus podpoří. Musí se jednat o integrační proud, pravicové hnutí. Václav Klaus v něm je, více než osobností či charismatickým lídrem, především symbolem hodnot, o kterých je řeč výše. ODS bude mít jedinou šanci, a to do celého integračního proudu vstoupit. Ale musí to být jiná strana. Ta pravá ODS.Takový projekt samozřejmě budu podporovat všemi zdravými a legitimními prostředky,“ uzavřel Bém svůj komentář napsaný pro ParlamentníListy.cz.

Václav Klaus nevyloučil svůj možný návrat do politiky. V této souvislosti se hovoří o možném vzniku nového pravicového subjektu, který by zaštítil.

Proudy se sbíhají

K vytvoření pravicového subjektu vyzval Klause poslanec Boris Šťastný, který vystoupil z ODS. Na sjednocování klausovských sil se chce podílet i bývalá europoslankyně Jana Bobošíková. Z ODS zatím vystoupili místopředseda hradecké regionální organizace ODS Petr Šťěpánek či exprimátor Plzně a bývalý poslanec Zdeněk Prosek, kteří oba vyjádřili vůli podílet se na budování nové pravicové strany pod Václavem Klausem.

Klaus řekl, že ho trápí, co se děje v naší zemi. Vyloučil svůj návrat do ODS a řekl, že zvažuje svůj návrat do politiky. „Já si nedovedu představit, že bych mohl být v jedné politické straně s Markem Bendou, s panem Pospíšilem a s pražským panem Svobodu. Bohužel, jak jsem ji měl vždycky rád, ani s paní Němcovou. Oni nenesou žádnou pozitivní nosnou myšlenku mířící kupředu a bez toho to v politice opravdu nejde,“ řekl na Nově zakladatel ODS Klaus.

Jak ParlamentníListy.cz zjistily, do Klausovy strany by se mohli zapojit někteří vrcholní politici ODS z minulosti jako Eva Dundáčková, Liana Janáčková, Juraj Raninec, ale i Michal Doktor, Jan Florián, Aleš Rádl. Nově se též připojila Pravé frakce ODS Jiřího Janečka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

12:50 Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

Hnutí ANO nakonec umožnilo ve Sněmovně spustit debatu o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. O…