Tvrdý Liška: Bursík nás spojil s kmotrovskou ODS a my za to teď platíme

08.09.2013 8:55

Předseda Strany zelených Ondřej Liška ostře zaútočil na svého někdejšího stranického šéfa Martina Bursíka. Voliči si prý ještě dobře pamatují, že to Martin Bursík přivedl v roce 2006 zelené do koalice s ODS, ačkoli už tehdy byla tato strana prolezlá kmotry. A dnes za to zelení podle Lišky pykají. Uvedl to v pořadu TV Barrandov Témata TÝDNE.

Tvrdý Liška: Bursík nás spojil s kmotrovskou ODS a my za to teď platíme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

„My jsme tehdy vstoupili do sněmovny jako strana plná ideálů a energie, kterou jsme do sněmovny vnesli. Ale v čem jsme se mýlili, byla skutečnost, že můžeme měnit politickou kulturu spolu se stranou, která tu politickou kulturu dlouhodobě destruuje. To je ODS, která byla tehdy ne tak viditelně, ale už dostatečně zřejmě prolezlá kmotry," tepal Bursíka Liška. Z vlády Mirka Topolánka (ODS) měli zelení odejít ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že občanští demokraté ovlivňují práci justice.

Připomeňme, že Martin Bursík nedávno opustil řady SZ a založil vlastní uskupení - Liberálně ekologickou stranu (LES). Podle současného šéfa Strany zelených to Bursík udělal proto, aby zelené poškodil. Neunesl totiž, že na posledním sjezdu strany neuspěl a stal se pouze místopředsedou strany. Liška má za to, že Bursík je ochoten hrát jen první housle.

Následně Liška prohlásil, že se poučil z Bursíkových chyb, a jako předseda stranu do případné vlády rozhodně nepožene. Pokud se zeleným podaří opětovně vstoupit do sněmovny, stanou se z nich prý tvrdí vyjednavači, kteří dají důvěru jen tomu, kdo si to zaslouží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žaloba je správná. Prezident si nemůže z ústavy dělat podložku pro nohy. Co nám řekli kníže, Bělobrádek, Michálek a další...

19:43 Žaloba je správná. Prezident si nemůže z ústavy dělat podložku pro nohy. Co nám řekli kníže, Bělobrádek, Michálek a další...

ANKETA Poslancům v září přistane Senátem schválená ústavní žaloba na prezidenta. Jak se k tomu posta…