VIDEO Zaorálek schytal kritiku za výroky o darebácích, kteří platí lidem málo. A to ho ještě víc rozohnilo

20.08.2017 7:10

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se rozhodl vystoupit s doporučením pro ekonomy. Na své facebookové stránce jej zveřejnila jeho domovská sociální demokracie.

VIDEO Zaorálek schytal kritiku za výroky o darebácích, kteří platí lidem málo. A to ho ještě víc rozohnilo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Své doporučení sdělil Zaorálek těm ekonomům, kteří se rozhodli protestovat proti jeho výroku, že kdo není ochoten slušně zaplatit zaměstnance, je darebák.

„Zkuste žít za 11 tisíc minimální mzdy. A řekněte těm lidem, jak to mají dělat. Proto říkám, že je to darebáctví, když tady necháme lidi pracovat za takovéto peníze,“ řekl Zaorálek s tím, že argumentům, které tvrdí, že při zvýšení minimální mzdy na 12.200 zůstanou lidé na dlažbě, se směje.

„Máme tříprocentní nezaměstnanost, nejnižší v Evropské unii. Máme zaměstnáno pět milionů 100 tisíc lidí, máme nejvyšší růst od roku 1996 a vy hrozíte nezaměstnaností? Jen připomenu, že Andrej Babiš chce, abychom sem pustili Ukrajince a další, neboť není, kdo by pracoval. A vy strašíte tím, že když zvýšíme minimální mzdu, tak lidé nebudou moci pracovat?“ zeptal se Zaorálek.

„Všichni, kteří hájí tento postoj, že mají lidé žít za těch 11 tisíc, tak je to podle mého darebáctví. Úplně stejně jako když Charlotte Garrigue Masaryková kdysi řekla, že člověka, kterého nezajímá sociální otázka, tak je darebák. Chtěl bych lidem říci, aby se v této době o práci nebáli. Ti, kteří je takto straší, říkají lež,“ uzavřel Zaorálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček vyslechl projev Zemana a pro PL řekl: Nebyl bych tak kategorický. I z opozice se dají získat politické body

12:41 Hamáček vyslechl projev Zemana a pro PL řekl: Nebyl bych tak kategorický. I z opozice se dají získat politické body

„Já budu podporovat sociální demokracii, aby se neizolovala a vstoupili jsme do jednání o vládě. Bud…