Neúčast při interpelacích premiéru Petru Nečasovi v minulých týdnech a měsících často vyčítali opoziční poslanci. Snad právě proto dnes Nečas seděl jako žáček ve své lavici již několik minut před zahájením interpelací. Jeho neúčast na interpelacích haněl totiž v minulosti například David Rath z ČSSD. „Kde je premiér? Když se tady máme bavit o tak důležitých věcech, tak premiér si lítá po světě,“ plísnil pak několikrát za sebou absentujícího Nečase Rath letos i během loňského roku.
Zákonodárci z ČSSD se Nečase dnes tázali například na církevní restituce, či na zahraniční politiku vůči Ukrajině. Již známý kritik kabinetu Miroslav Váńa z ČSSD pak Nečase haněl za to, že vláda lidem ubližuje a nic pro to, aby ubylo nezaměstnaných, nedělá.
„Tak, jak vaše vláda pracuje, tak se zdá, že jediným jejím cílem je totální ožebračování drtivé většiny obyvatel. Vláda nedokázala čelit hospodářské krizi,“ hřímal Váňa za sněmovním pultíkem.
Vláda podle něj nevytvořila podmínky pro vznik nových pracovních míst. Solidarita, soudržnost a mezigenerační snášenlivost jsou podle Váni pro vládu neznámé termíny. „Výsledkem jsou statisíce stavebních dělníků, co buší na úřady práce,“ zmínil také oranžový poslanec. Jeho řeč pak utnula předsedající schůze Vlasta Parkanová (TOP 09) sdělením, že Váňovi vypršel čas na to, aby položil svůj dotaz.
Nečas: Vy jste to nevygradoval, to je škoda...
Toho se ale chytnul sám premiér a hned na to opáčil, že jej mrzí, že nebyl čas, aby poslanec svou interpelaci dokončil. „Už, už se rozjížděl, soudě podle intonace, ale to vygradování tam během jeho vystoupení nebylo,“ podotknul ironicky předseda vlády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová