Věci veřejné zvažují, že půjdou do voleb s další stranou

14. 8. 2013 17:44

Věci veřejné zvažují, že do předčasných sněmovních voleb budou kandidovat ve spojení s další politickou stranou. Předseda strany Vít Bárta dnes ČTK řekl, že společná kandidatura je jednou ze dvou možností, kterou VV zvažují. Druhou je, že strana osloví voliče samostatně.

Věci veřejné zvažují, že půjdou do voleb s další stranou
Foto: Věci veřejné
Popisek: Vít Bárta na volební konferenci Věcí veřejných

"Mohu potvrdit, že se vede debata o tom, jestli půjdeme do voleb sami, nebo ve spojení s někým dalším," řekl Bárta. O otázce podle něj rozhodne vedení strany na začátku příštího týdne. O volbách jednalo grémium strany v úterý. Bárta spolustraníkům předložil několik volebních strategií, grémium možnost volby zúžilo na dvě varianty. Dodal, že strana má již principiálně jasno, koho napíše na jednotlivé kandidátky. O podrobnostech ale před rozhodnutím stranického vedení nechce mluvit.

O rozpuštění sněmovny by měli podle očekávání poslanci rozhodnout v úterý. Většina stran chce, aby se předčasné volby uskutečnily v říjnu, z ODS zaznívají hlasy, že by příhodnější termín byl v listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ach, pane profesore, to bude tuze bolet… Tomáš Halík řekl, že bychom měli přijímat uprchlíky a že naše země není naše, a toto mu vzkázali Keller, kníže či Zahradil

17:44 Ach, pane profesore, to bude tuze bolet… Tomáš Halík řekl, že bychom měli přijímat uprchlíky a že naše země není naše, a toto mu vzkázali Keller, kníže či Zahradil

ANKETA Tomáš Halík v Deníku Referendum napsal, že odmítnutí ujmout se i sebemenšího množství uprchlí…