Véčkař Skokan prý podá proti rozpuštění ústavní stížnost. A toto se kolem něj strhlo

20.08.2013 15:09

O slovo se přihlásil předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Odmítl spekulace, že by někteří poslanci ČSSD nehlasovali pro rozpuštění. Tejc také žádal Bártu a Klasnovou (oba VV), aby jejich poslanec Petr Skokan stáhl ústavní stížnost směřující k hlasování o důvěře vládě. Ta by podle něj znemožnila rozpuštění sněmovny a předčasné volby.

Véčkař Skokan prý podá proti rozpuštění  ústavní stížnost. A toto se kolem něj strhlo
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: Poslanec ČSSD Jeroným Tejc

Jeroným Tejc ujistil  přítomné, že schůze se účastní všichni poslanci ČSSD a budou jednotně hlasovat pro rozpuštění sněmovny. Poděkoval i dalším poslancům, kteří se rozhodli předat opět rozhodování do rukou voličů.

Tejc také vyzval své předřečníky Bártu a Klasnovou z Věcí veřejných, aby jejich poslanec Petr Skokan stáhnul ústavní stížnost směřující k hlasování o důvěře vládě. Podle něj může jeho návrh zmařit předčasné volby. Podle Tejce by následovalo zamezení všech kroků prezidenta k rozpuštění sněmovny. Podle Tejce by VV neměly hrát žádné hry a jasně se rozhodnout, zda chtějí rozpuštění či ne.

Vít Bárta ale Tejcovi odpověděl, že Petr Skokan již na zmiňované schůzi upozorňoval, že nebyla dodržena všechna potřebná pravidla. Například, že schůze nebyla svolána podle platných pravidel. Byl však přehlasován a nyní tedy podal stížnost. Odpovědnost je tedy podle Bárty na poslancích. Podle Bárty jde o arogantní vyjádření ze strany Tejce, které nepatří k politické kultuře. Zdůraznil, že Skokan hlasuje pro rozpuštění sněmovny. Jeronýma Tejce se zastal také poslanec z TOP 09 Stanislav Polčák. I ten se domnívá, že je namístě, aby poslanec Skokan stáhl ústavní stížnost a neohrožoval rozpuštění sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za zády Fialy, Pekarové i Bartoše probíhají jednání o budoucím premiérovi. Velké kulové. Padlo jméno, o němž se dosud nemluvilo

4:40 Za zády Fialy, Pekarové i Bartoše probíhají jednání o budoucím premiérovi. Velké kulové. Padlo jméno, o němž se dosud nemluvilo

Prezident České republiky Miloš Zeman v červnu zopakoval, že po říjnových sněmovních volbách pověří …