Zákaz přeběhlictví, či omezení práce ve svátek. Zákony, které spadnou pod stůl

31.08.2013 21:55

Díky tomu, že byla stávající sněmovna rozpuštěna, skončilo v koši přibližně 170 návrhů zákonů. Mezi jinými jde o přímou volbu starostů, nebo automatický zánik poslaneckého mandátu v případě uvěznění. Některé návrhy se do sněmovny, např. omezení prodejní doby v supermarketech o svátcích, jiné skončí na smetišti dějin. Informuje o tom Česká televize.

Zákaz přeběhlictví, či omezení práce ve svátek. Zákony, které spadnou pod stůl
Foto: Hans Štembera
Popisek: A je hotovo. Sněmovna rozpuštěna

Světlo světa by podle představ ČSSD už nikdy neměla spatřit novela Zákona o stavebním spoření, která vázala využití finančních prostředků na pořízení bydlení, či na spoření na penzi. Jeroným Tejc (ČSSD) má za to, že by se tímto návrhem bývalé Nečasovy vlády výrazně omezila atraktivita tohoto produktu.

Současné předvolební průzkumy ukazují, že po příštích volbách budou mít převahu levicové strany ČSSD s KSČM a komunisté slibují, že hodlají oprášit zákon zakazující politické přeběhlictví. Novelu Ústavy předkládali už jednou, ale právě kvůli rozpuštění sněmovny skončila pod stolem. "Znovu budeme navrhovat, aby to takzvané přeběhlictví bylo důvodem pro ztrátu mandátu," řekl bývalý předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.

Senátor František Bublan (ČSSD) pak slibuje, že znovu předloží zákon omezující pracovní dobu v obchodech o některých svátcích. To pravděpodobně potěší zaměstnance obchodů, ale podstatně menší radost to může udělat zákazníkům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A nevěsty budou bez závoje? Ve Sněmovně to vřelo, když Okamura vytáhl zákaz zahalování

18:38 A nevěsty budou bez závoje? Ve Sněmovně to vřelo, když Okamura vytáhl zákaz zahalování

Mezi poslanci se ve Sněmovně strhla hádka o návrh zákona o zákazu zahalování, který předložila SPD. …