Zelení představují prověřenou tradici, míní Kuchtová. Znovu za ně kandiduje

08.09.2013 9:50

Bývalá ministryně školství Dana Kuchtová znovu hájí Stranu zelených. Věří v její volební úspěch, neboť voliči prý prohlédli slabost narychlo zakládaných politických subjektů, jako je Liberálně ekologická strana (LES) Martina Bursíka, a raději se obrátí ke stranám s jasnou tradicí - jako jsou zelení. Kuchtová to prohlásila v rozhovoru pro server Týden.cz.

Zelení představují prověřenou tradici, míní Kuchtová. Znovu za ně kandiduje
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

„Nastala doba, kdy si hodně voličů silně uvědomuje, že prověřená tradice je někdy mnohem lepší než sázka na rychlokvašky, na další značky typu Věci veřejné a jim podobné,“ soudí exministryně, jež byla ze Strany zelených vyloučena v roce 2009. Dnes je opět členkou předsednictva. Voliči mohou dát hlas zeleným, protože vědí, co od nich mohou čekat, programové priority strany jsou dobře známé. „Jsme čitelní za celých těch dvacet let, co tu fungujeme“ pokračuje Kuchtová.

Strana je podle jejího názoru jednotná a připravená zabojovat. Odchod Martina Bursíka prý mnoho neznamená. Podle Kuchtové se snad bývalý šéf strany rozhodl znovu hledat biomasu spolu s Kateřinou Jacques. Exministryně také připomíná, že se neodehrává žádný masový exodus směrem k Bursíkovi, a to dokonce ani u lidí, u kterých by to Kuchtová čekala, což svědčí o síle zelených. Stranu opouštějí pouze jednotlivci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se těšíte na Fialovu vládu? „Povinné očkování 60+, a hlavně nenechat mluvit Válka!“

4:43 Už se těšíte na Fialovu vládu? „Povinné očkování 60+, a hlavně nenechat mluvit Válka!“

Bezradnost. Tímto slovem můžeme označit situaci, ve které se nachází Česká republika. Ačkoli počet n…