Zrádce a kolaborant, který kašle na občany. Takhle to Sobotka schytal za to, že chce do ČR a EU dovážet uprchlíky z Turecka. Gazdík, Zaorálek, kníže či Okamura promluvili

09.03.2016 15:22 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD podpořil návrhy Turecka, aby EU z Turecka přebírala na území EU syrské uprchlíky s nárokem na azyl. Premiér řekl, že je ČR připravena přijmout uprchlíky z Turecka na základě již schválených kvót bez jejich navýšení.

Zrádce a kolaborant, který kašle na občany. Takhle to Sobotka schytal za to, že chce do ČR a EU dovážet uprchlíky z Turecka. Gazdík, Zaorálek, kníže či Okamura promluvili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka se svým úvodním proslovem

Unie podle Sobotky nemá nyní jinou možnost než se s Turky dohodnout a na stole neleží jiný plán. Země EU by měly převzít jednoho Syřana za každého migranta, kterého Řecko pošle zpět na turecké území.

Česko je přitom podle Sobotky připraveno přijmout syrské uprchlíky přímo z Turecka. Premiér to v úterý oznámil novinářům a očekává prý, že přesuny Syřanů z Turecka budou jen dočasné. „Žádné nové kvóty, žádné nové přerozdělovací mechanismy. Je to součástí závazků. Platí pouze stávající závazky, které na sebe evropské země přijaly v minulých měsících,“ uvedl.

Turci výměnou za tento plán chtějí také další tři miliardy eur (přes 80 miliard korun) navíc nad rámec stejné sumy domluvené loni. „K tomu, že zavřeme západní Balkán a že se dohodneme s Tureckem, žádná jiná alternativa v tuto chvíli není,“ míní Sobotka.

Ať cestu uprchlíkům zaplatí premiér, když je zve

ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co si myslí o postoji premiéra Sobotky k navrhované dohodě s Tureckem o přemisťování syrských uprchlíků z Turecka do EU. Někteří se vyjádřili již dříve. Velká část politiků přemisťování uprchlíků z Turecka do Evropy odmítá. Podle nich pouze vyhovíme vydírání ze strany Turků, budeme jim platit miliardy a miliardy a migraci stejně nezabráníme. A Turci budou nadále stupňovat požadavky. Též se tím prý otevírají dveře novým kvótám.

„Souhlasím... To je pouze dočasný mechanismus, který způsobí, že přestanou přeplavávat přes moře a my je budeme moci vracet do Turecka jako do bezpečné země. Tento systém v konečném důsledku zastaví příliv uprchlíků. A budeme to opakovat všude, kde se ilegální migrace objeví,“ sdělil ParlamentnímListům.cz ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Předseda KDU-ČSL a vicepremiér pro vědu Pavel Bělobrádek na dotaz nereagoval.

„Opět se potvrdilo, ze premiér Bohuslav Sobotka přistoupil na řešení Bruselu, bez ohledu na zájmy České republiky. Nabízí se otázka, kdo bude cestu uprchlíků do České republiky platit a zajišťovat, aby například z vlaku po vstupu do schengenského prostoru nevystoupili. A cestu by jim měl zaplatit premiér! Když je zve,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odvolat.“ Politici zdrceni výrokem Pekarové o atentátu na Trumpa. Padlo nejhorší

16:45 „Odvolat.“ Politici zdrceni výrokem Pekarové o atentátu na Trumpa. Padlo nejhorší

Donald Trump si za atentát může sám. Konstatovala to šéfka sněmovny Markéta Pekarová, když prohlásil…