BIS se vyjádřila k aféře Nagyová

14.06.2013 13:03 | Zprávy

Celá věc je v režii státního zástupce a policie. Tak krátce se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil Jan Šubert, tiskový mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS), která by měla monitorovat aktivity ohrožující bezpečnost nebo významné ekonomické zájmy státu. Více neprozradil, i když jsme se jej zeptali, jestli neví víc.

BIS se vyjádřila k aféře Nagyová
Foto: bis.cz
Popisek: Odznak BIS

Kauza zatýkání na Úřadu vlády Česka se prý Bezpečnostní informační služby (BIS) moc nedotkla. Její tiskový mluvčí Jan Šubert se vyjádřil velmi krátce. „Celá věc je v režii státního zástupce a policie.“

Kupodivu BIS

Podle zákona by se BIS měla zabývat získáváním, shromažďováním a vyhodnocováním informací o hrozbách terorismu, aktivitách ohrožujících bezpečnost nebo významné ekonomické zájmy státu, činností zpravodajských služeb na našem území, záměrech nebo činech mířících proti demokratickým základům, svrchovanosti a územní celistvosti Česka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scéna mezi Macinkou a ženou z ČT. Přímo před cizím státníkem

11:50 Scéna mezi Macinkou a ženou z ČT. Přímo před cizím státníkem

Ministr zahraničí Petr Macinka v Praze hostí šéfa diplomacie Srbska Marka Djuriće. Během společné ti…