Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

18.09.2019 14:35

Prezident Miloš Zeman v odpovědích na dotazy čtenářů PL uvedl, že je načase uvažovat o zrušení koncesionářských poplatků. Tento návrh s upřesněním konkrétních okolností má podporu premiéra. Babiš to řekl ParlamentnímListům.cz.

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL
reklama

Debata o podobě či samotné existenci koncesionářských poplatků, tedy faktické daně, prostřednictvím které financují povinně čeští občané veřejnoprávní televizi, probíhá dlouhodobě.

Nyní pro ParlamentníListy.cz v reakci na dotaz čtenáře řekl prezident Miloš Zeman, že „je načase uvažovat o zrušení koncesionářských poplatků“ (více ZDE)

Anketa

Zeman tvrdí, že by se mělo zvážit zrušení koncesionářských poplatků pro ČT. Jste pro?

96%
4%
hlasovalo: 45763 lidí

Redakce se zeptala premiéra Andreje Babiše, co o takovém návrhu soudí. Předseda vlády s prezidentem do značné míry souhlasí. Podle něho by se mohlo zvážit, jestli nezrušit tyto dosud povinné poplatky pro seniory, samoživitelky a další nízkopříjmové skupiny.

„Pro důchodce, zdravotně postižené, samoživitelky a další málomajetné skupiny o tom můžeme uvažovat,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Andrej Babiš na přímou otázku.

Česká televize coby veřejnoprávní instituce hospodařící každoročně s rozpočtem kolem sedmi miliard korun, je dlouhodobě terčem kritiky významné části politického spektra i veřejnosti. 

Anketa

Máte pochopení pro mládežníky, kteří stávkují kvůli globálnímu oteplování?

6%
94%
hlasovalo: 26721 lidí

Předmětem kritiky jsou jak pochybnosti o tom, zda televize s lehce nabytými prostředky nakládá hospodárně, ale i obsah a styl veřejnoprávního zpravodajství. Obvinění z neobjektivity v různých konkrétních případech netřeba opakovat.

V minulosti se hojně diskutovalo též o platech vrcholných manažerů a top moderátorů České televize, které nejsou zveřejňovány, přestože jsou tito lidé placeni z peněž daňových poplatníků. Generální ředitel ČT Petr Dvořák k tomu už dříve poznamenal, že česká veřejnost podle něho dosud není připravena na to, aby se informace o platech dověděla.

Jaký názor na existenci či úpravu koncesionářských poplatků mají politici v Poslanecké sněmovně či Senátu, přineseme během středečního večera v rámci ankety.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda rozhodla. Ministr Vojtěch má v ruce zákon o mimořádných opatřeních. Toto může nařídit

18:40 Vláda rozhodla. Ministr Vojtěch má v ruce zákon o mimořádných opatřeních. Toto může nařídit

„Kdybychom mohli, tak otevřeme všechno, ale není to možné,“ uvedl na brífinku po jednání vlády minis…