Bývalá Zemanova pravá ruka: Nečas je hochštapler. Topolánek měl aspoň velkou hubu

10.07.2013 8:17 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Od této vlády se nedá nic čekat. To věděl prý už od vzniku kabinetu Petra Nečase. Vždyť šlo o samé hochštaplery. A dopadlo to špatně, když dnešního premiéra v demisi ovládla úřednice a zvítězil u něj jiný orgán než mozek. Takhle nadrsno se loučí s předsedou vlády bývalý místopředseda vlády Miloše Zemana, tehdy jeho pravá ruka, Egon Lánský.

Bývalá Zemanova pravá ruka: Nečas je hochštapler. Topolánek měl aspoň velkou hubu
Foto: senat.cz
Popisek: Místopředseda Zemanova kabinetu Egon Lánský

Nad žádostí o vydání premiéra v demisi Petra Nečase k trestnímu stíhání se Egon Lánský jen mírně pousměje: „Tato vláda neměla nikdy vzniknout, vše, co dělala, bylo zločinem proti občanům. Věděl jsem to od samého začátku, že půjde o průser.“ Bývalý místopředseda vlády Miloše Zemana pověřený koordinací resortů zahraničí, vnitra, obrany a přístupovými jednáními s Evropskou unií nyní kabinet v demisi opravdu moc nešetří.

Vláda hochštaplerů

Vzpomíná si, když se kdysi dávno v roli poradce Miloše Zemana setkal na okamžik s Petrem Nečasem a ten mu řekl, že novinářům se nesmí říkat všechno a na plná ústa. „Neznal jsem ho, ale musím říct, že jsem o něm měl vždy dost špatné mínění. Za Václava Klause dostal nabídku, aby šel dělat ministra vnitra. Nicméně ministr vnitra v této zemi je většinou protřelý zločinec. A od té doby budoval svou politickou kariéru, která se mu v těchto dnech takto sesypala a došlo na má slova,“ podotýká.

„Pamatuji si, že byl Nečas jednu dobu znalcem bezpečnostní politiky a vyzbrojování, takže se choval jako hodný agent USA. Od začátku, kdy vytvořil tuto vládu, jsem tušil, že nás nic dobrého nečeká. Mimochodem Mirek Topolánek nebyl o moc lepší, ale byl rozhodnější a měl velkou hubu, kterou často uměl oslovit lidi, aniž by někoho urážel. K Nečasovi opravdu nemám dobrý vztah, protože byl hochštapler a celá jeho vláda byla hochštaplerská,“ pokračuje Lánský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svátek zbrojařů v Ankaře. Co se děje za kulisou politických frází

12:45 Svátek zbrojařů v Ankaře. Co se děje za kulisou politických frází

Dnes začíná dlouho očekávaný summit NATO v Ankaře. Generální tajemník aliance Mark Rutte avizuje rev…