Bývalý vrchní špión k zatýkání: Je to obrovské. Policie má tvrdé důkazy

13.06.2013 12:05

Velká razie protimafiánské policie na státních úřadech je podle bezpečnostního experta Andora Šándora signálem, že se ve vztahu ke korupci začíná blýskat na lepší časy. Podle něj muselo být vyšetřování ve velmi pokročilé fázi a důkazy skutečně neprůstřelné, když bylo možné přistoupit k prohlídkám a zatýkání.

Bývalý vrchní špión k zatýkání: Je to obrovské. Policie má tvrdé důkazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Detektivové ÚOOZ zadrželi v souvislosti s radikální islamistickou organizací Jamaat Shariat v Česku před rokem několik osob. V současnosti stojí údajní teoristé před soudem

„V tuto chvíli by se policie blufovala, kdyby šla do takové akce, aniž by věděla, že obstojí před státním zástupcem a před soudem,“ uvedl v České televizi Šándor.

Podle něj muselo vyšetřování běžet již dlouhou dobu a značně pokročit, když už došlo na prohlídky a zatýkání. Celá akce se podle něj mohla rozjet na základě udání nebo jiného podnětu. Aby se kauza dostala do této fáze, bylo podle něj nezbytné, aby již dříve byly například nasazeny odposlechy.

I tento důkaz musí povolit soudce, a z toho podle Šándora vyplývá, že důkazy nejspíš musely být skutečně neprůstřelné. „Musela tam proběhnout velká, široká, dlouhodobá práce,“ myslí si Šándor.

Ten věří, že tato kauza je předzvěstí dalších nebojácných vyšetřování a změny přístupu ke korupci v zemi. „Věřím, že to nebude plácnutí do vody a bude se blýskat na lepší časy,“ myslí si Šándor. Podle něj nyní bude kauza bezesporu pokračovat, zadržení lidé v čele s premiérovou pravou rukou Janou Nagyovou budou podle něj obviněni a na některé z nich možná bude uvalena vazba. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

14:35 Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

Prezident Miloš Zeman v odpovědích na dotazy čtenářů PL uvedl, že je načase uvažovat o zrušení konce…