Chartista John Bok: Ať vláda chcípne. Z KSČM strach nemám

23.10.2012 14:08 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Předčasné volby a v nich případný úspěch komunistů nejsou podle chartisty Johna Boka žádnou hrozbou pro společnost. Tu naopak představují nezodpovědní politici, kteří se po uchopení moci domnívají, že si mohou dělat, co chtějí. Situaci nepovažuje ani s rostoucí silou KSČM za nijak dramatickou na rozdíl od těch, co varovně před komunisty bijí na poplach.

Chartista John Bok: Ať vláda chcípne. Z KSČM strach nemám
Foto: Hans Štembera
Popisek: John Bok, šéf spolku Šalamoun

Krajské i senátní volby ovládla levice a ve chvíli, kdy na vlásku visí osud vlády Petra Nečase, se čím dál reálněji rýsují předčasné parlamentní volby, které by její úspěch stvrdily. Není se co divit, že ti, kteří jsou jakýmkoli způsobem zainteresovaní na nynějším rozložení sil v parlamentu, varují před nástupem levice a především hrozí návratem komunistů k moci.

„Nepovažuji možnost, že by v této chvíli skončila vláda a konaly se předčasné volby, za ohrožující. Žádnou hrozbu v tom nevidím. Komunisté nebudou chtít zpátky komunismus nebo socialismus, protože se mají lépe, než se kdy v životě měli. Navíc v rámci Evropské unie by nám sotva mohl hrozit nějaký komunistický převrat, jen budeme mít vládu nabarvenou do červena. Nějak to přežijeme, když jsme mohli přežít ódéesku, která tady už pochcípává nějaký pátek,“ říká pro ParlamentníListy.cz John Bok, jenž odpor k předchozímu režimu projevil podpisem Charty 77.

Hrozbou jsou nezodpovědní politici

Předseda a zakladatel Spolku Šalamoun je přesvědčen, že voliči tím, že nešli ve větším počtu ke krajským volbám, ukázali, že ani oni nepovažují případný nástup komunistů k moci za hrozbu. „Voliči, kteří by měli volit tzv. demokratické strany, je nevolí, protože demokratické strany se chovají – lidově řečeno – jako idioti. Jako by páchaly harakiri. Řekly si o to a teď budou kvičet a strašit nás tím, jaká je tady komunistická hrozba. To já za hrozbu považuji nezodpovědné politiky, kteří si myslí, že si mohou dělat, co chtějí,“ uvádí John Bok.Vůbec ho proto nevzrušuje, že by nynější koaliční vláda předčasně skončila. „Tato vláda pod panem Nečasem už přišla o tolik ministrů, že se to nikdy v historii nestalo. Vláda, která takto pochcípává a dává si cíle, jež není schopna splnit, ať tedy chcípne. Ať přijdou volby a vzejde z nich něco, co si lidé budou přát. A je hloupostí podceňovat občany, že by neuměli rozhodnout. Stačí si vzpomenout na Sládka, když šli ve velkém počtu k volbám a dostali ho ze sněmovny,“ připomíná John Bok.

Totalita není jen rudá nebo černá

„Dělají z nás idioty a i ta bitka na Praze 8 mezi paní Filipiovou a panem Dolejšem bylo zase jen strašení nějakým rudým praporem. Já myslím, že nám dnes hrozí úplně jiné věci - jako třeba, že budeme zbaveni některých zásadních principů, jaké suverénní země má. Nejsem proti Evropské unii, ale zároveň mi vadí centrální byrokracie, to už jsme tady zažili jednou z Moskvy. Ona totalita má různé podoby. Představovat si, že je jenom rudá nebo černá, ona může být také šedivá a sofistikovaná,“ podotýká pro ParlamentníListy.cz John Bok.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna

4:44 Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna

Kdo nejde s námi, jde proti nám. Výhrůžky. Jako za Klementa Gottwalda. Takové a další komentáře padl…