Dobeše by měl prý na ministerstvu dopravy nahradit Vacek

13.09.2012 12:05

Podle informací ParlamentníchListů.cz by měl Pavla Dobeše z LIDEM v křesle ministra dopravy nahradit poslanec Martin Vacek.

Dobeše by měl prý na ministerstvu dopravy nahradit Vacek
Foto: MD
Popisek: Pavel Dobeš

Dle informací redakce existuje dohoda mezi premiérem Petrem Nečase a vicepremiérkou a šéfkou Lidem Karolínou Peake, že by měl Pavel Dobeš skončit ve funkci ministra dopravy a nahradit by ho měl neoficiální šéf neoficiálního poslaneckého klubu Lidem Martin Vacek, který však není členem strany.

Až budou schváleny restituce

Celá věc má ale velký háček. Dle dohody by k výměně mělo dojít až poté, co poslanci Lidem podpoří církevní restituce. A k tomu může dojít až poté, kdy bude vyřešena otázka kolem daňového balíčku předkládaného ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Bez balíčku navíc nemůže být předložen státní rozpočet v současné podobě.

Do té doby prý Nečas nehodlá ministerskou výměnu řešit. Není však jisté, jestli k dohodě mezi rebely z ODS a premiérem dojde.

Restituce po daních

„Nečas je ochoten vyměnit Dobeše za Vacka až v okamžiku, kdy bude vyřešeno jednání s rebely z ODS, na kterém závisí i církevní restituce, které by pak měli Lidem výměnou za to podpořit. Dobeš si už naštval skoro všechny a nikdo ho už nedrží. Jediný, o koho se zatím mohl opřít, byl Nečas,“ řekl redakci zdroj.

Liberální demokraté podmínili svou podporu vyrovnání státu s církvemi právě tím, že bude vyřešena otázka kolem daňového balíčku s poukazem na to, že by scházely peníze na finanční náhradu na restituce.

Dobeš nemá v Lidem podporu

Pod Pavlem Dobešem se kývalo křeslo již kvůli nefungujícímu centrálnímu registru vozidel a vicepremiérka Lidem Karolína Peake tehdy Dobeše otevřeně kritizovala. Jejich vzájemně nepříliš dobrý vztah není žádným tajemstvím.

Dobeš má podle informací redakce v Lidem podporu pouze poslance Radima Vysloužila. Odvolání Dobeše prý podporuje i ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.

Za Dobešem doposud stál Petr Nečas. S tím mimo jiné Dobeš konzultoval i své vystoupení na tiskové konferenci, kde ještě jako ministr VV odmítl rezignovat. Podle informací redakce měl Dobeš také dobré vztahy s ministrem průmyslu Martinem Kubou z ODS.

PhDr. Martin Vacek, MBA

  • HOZK
  • Předseda HOZK hnutí občanů za kraje
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

14:35 Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

Prezident Miloš Zeman v odpovědích na dotazy čtenářů PL uvedl, že je načase uvažovat o zrušení konce…