Drsná ekonomka Švihlíková si oddychla: Konečně byla zase zrušena robota

27.11.2012 19:15 | Zprávy

Někteří Češi byli prý kvůli rozhodnutí exministra spravedlnosti Jaromíra Drábka (TOP 09) nuceni k vykonávání roboty. Ústavní soud se ale jeho nařízením postavil.

Drsná ekonomka Švihlíková si oddychla: Konečně byla zase zrušena robota
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilona Švihlíková v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo.

Povinná veřejná služba, kterou zavedl exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek zmizí z českých zákonů. Rozhodl o tom Ústavní soud. Na něj se obrátila ČSSD, která chtěla zrušit až 14 zákonů. 

K práci už je nutit nebudou

Z rozhodnutí Ústavního soudu vyplývá, že úřad práce už nemůže vyškrtnout z evidence nezaměstnaného, který veřejnou službu odmítne. Tu museli lidé bez práce vykonávat, aniž by za ni dostávali mzdu.

Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský v odůvodnění rozhodnutí uvedl, že povinná veřejná služba v rozporu s některými ustanoveními Listiny základních práv a svobod. "U uchazečů o práci může povinnost vykonávat veřejnou službu způsobovat ponížení dotýkající se jejich vlastní důstojnosti," prohlásil Rychetský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jana Šulcová

Filip Turek byl položen dotaz

kandidatura

Europoslancem jste se stal teprve nedávno a už kandidujete jinam? Nemyslíte, že když vám lidi dali důvěru, že byste se měl nejdříve předvést a ne pendlovat sem - tam? O co vám vlastně jde?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutý vtip, marihuana? Lipavského óda na Fialu. Je zde dohra

17:14 Krutý vtip, marihuana? Lipavského óda na Fialu. Je zde dohra

Petr Fiala jako nejlepší český premiér polistopadové historie? Podle ministra zahraničí Jana Lipavsk…