Dvě křesla lidovcům nestačí. Zelený Liška řekl proč a doporučil jim další kroky

14.12.2013 13:15 | Zprávy

Strany vznikající koalice sice představily koaliční smlouvu, to zásadní však stále chybí. Zatím není jasné, kdo které rezorty obsadí. ČSSD a hnutí ANO prosazují, aby lidovci měli ve vládě jen dva ministry. S tím však KDU nesouhlasí. Podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky znamenají pouhá dvě křesla slabou pozici pro kontrolu nad dodržováním vládního programu, a proto by bylo rozumnější zůstat v opozici. Zároveň Liška doufá, že křesťanští demokraté nezískají ministerstvo životního prostředí.

Dvě křesla lidovcům nestačí. Zelený Liška řekl proč a doporučil jim další kroky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Předseda ČSSD a kandidát na premiéra Bohuslav Sobotka zatím KDU-ČSL nabídl ministerstva zdravotnictví a kultury. Lidovci však požadují křesla tři, především jim jde o rezort zemědělství a práce a sociálních věcí.

Babiš: Vadí mi tradice, že nejmenší určuje pravidla

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš pak znovu zopakoval, že by mu nevadila vláda bez lidovců. „Vadí mi tradice, že nejmenší určuje pravidla. Můžeme se bavit o menšinové vládě, my s tím nemáme problém," prohlásil Babiš poté, co lídři vznikající koalice oficiálně představili dohodu o spolupráci. Podle něj by měli mít lidovci pouze dva rezorty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Petr Kupka

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

NATO

Dobrý den, já si také myslím, že je pro nás členství v NATO zásadní, ale jak se postavíte k požadavku, který je prý už schválen, abysme do společné obrany dávali 5% HDP? A když tak neučiníme, můžeme být vyloučeni nebo co se stane? Děkuji Hrubá

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Celý Černín čeká, až se Lipavský sbalí.“ Z diplomatických kruhů hřmí

4:44 „Celý Černín čeká, až se Lipavský sbalí.“ Z diplomatických kruhů hřmí

Čeští diplomaté s nadějí čekají na odchod Jana Lipavského z Ministerstva zahraničních věcí. Alespoň …