Hlasy z ODS: Zeman na Hrad, pokud selže náš kandidát

10.05.2012 4:54 | Zprávy

V ODS nyní probíhají stranické primárky, v nichž občanští demokraté vybírají svého kandidáta na prezidenta republiky mezi Přemyslem Sobotkou a Evženem Tošenovským. Někteří politologové upozornili, že poté, co Miroslava Němcová zrušila svou kandidaturu, šance ODS prosadit na Hrad svého kandidáta se výrazně snížily.

Hlasy z ODS: Zeman na Hrad, pokud selže náš kandidát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

To připouští mimo záznam i sami členové ODS. ParlamentníListy.cz oslovily předáky strany, koho by považovali za přijatelného prezidenta, pokud by nebyl zvolen kandidát ODS.

Mezi vysoce postavenými politiky ODS v průzkumu poměrně drtivě zvítězil jako druhá nejlepší možnost, pokud by nebyl zvolen kandidát ODS, bývalý předseda vlády Miloš Zeman. Část členů ODS se nechtěla vyjadřovat s tím, že je to předčasné.  

Co by, kdyby

„Trochu vaši otázku nechápu, proto nebudu odpovídat,“ reagoval první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, který ve stranických primárkách výrazně vede.

Podobně reagoval i ministr zemědělství a předseda středočeské ODS Petr Bendl: „Věřím, že náš kandidát má šanci dostat se do druhého kola, a tak je debata o preferování kohokoli jiného pro mě bezpředmětná.“

„Hru na ´co by bylo, kdyby´ nehraju. ODS má své kandidáty. Ještě překvapí,“ míní místopředseda ODS a ministr obrany Alexandr Vondra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozdělení společnosti

Podle vás je viníkem prezident, který má nejsilnější mandát ze všech politiků? Podle mě jí rozdělují úplně všichni. Každý se stará jen o své voliče a zbytek pohrdá nebo se o názory jiných nezajímá. A celou tu taškařici kolem odjezdu do NATO, způsobili obě strany. Mohlo to vše fungovat jako dosud a b...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svátek zbrojařů v Ankaře. Co se děje za kulisou politických frází

12:45 Svátek zbrojařů v Ankaře. Co se děje za kulisou politických frází

Dnes začíná dlouho očekávaný summit NATO v Ankaře. Generální tajemník aliance Mark Rutte avizuje rev…