Houslista Hudeček prý podporuje Jana Fischera. Je to trochu jinak

11. 10. 2012 10:05

EXKLUZIVNĚ Své podporovatele zvučných jmen zveřejnili už všichni prezidentští kandidáti a jejich seznamy se postupně ještě doplňují. Někteří naopak z kolonky sympatizant mizí. Například houslový virtuos Václav Hudeček takhle zmizel ze seznamu nejžhavějšího prezidentského kandidáta Jana Fischera. Otázka zní, co se mezi nimi stalo?

Houslista Hudeček prý podporuje Jana Fischera. Je to trochu jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

Ve starších seznamech sympatizantů Jana Fischera se na internetu však třeba vedle režiséra Zdeňka Trošky, kardiochirurga Jana Pirka či herce Jana Hrušínského houslový virtuos Václav Hudeček ještě nyní objevuje. Na webových stránkách bývalého úřednického premiéra nicméně již ne. A proč tedy takováhle změna?

Fandí více lidem

Houslový virtuos Václav Hudeček patří ke stálicím českého koncertního umění, vždyť už v patnácti hrál v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. Fischera ale nepodporuje. „Došlo k nedorozumění. Ve hře o prezidentský úřad máme několik přátel. Kromě Miloše Zemana ještě Vláďu Dlouhého a Honzu Fischera. Veřejně tedy nemůžeme s manželkou podporovat žádného z nich, protože by to bylo nefér vůči ostatním. Všichni jsou to dlouholetí přátelé a dobří lidé. V současnosti to je ale již uvedeno na správnou míru. Už nejsme na žádném seznamu podporovatelů. S manželkou jsme tedy nyní mimo hru,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz Hudeček.

K přátelům rodiny Hudečkových, kteří kandidují v prezidentských volbách, patří prý také ještě herečka Táňa Fischerová. Z těch, co se rozhodli nekandidovat, třeba předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová či psychiatr Cyril Höschl. „Se všemi kamarády jsme se tedy jasně dohodli, že zůstaneme neutrální, protože se nám těžko vybírá. Prostě nepodporujeme nikoho, protože mezi kandidáty máme mnoho přátel. Kdyby kandidoval jeden kamarád, rádi jej podpoříme, ale takto to nejde. Vím, že Honza Fischer má na svých stránkách, že mi přál k narozeninám a byl na koncertě, ale nic jiného. Nijak bych to už nekomentoval a nedělal bych z toho vědu,“ dodal Václav Hudeček, jenž od prezidenta Václava Klause v roce 2007 dostal státní vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění. Jeho akademie, v níž se stará o nastupující českou interpretační generaci, je každoročně pořádána v Luhačovicích.

Natočil videoreportáž

Lidé okolo prezidentského kandidáta Jana Fischera celou událost ještě doplňují. „Rodiny Václava Hudečka a Jana Fischera se dlouhá léta přátelí. Když se oba pánové setkali na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově letos v červenci, vyjádřil Václav Hudeček Janu Fischerovi svou podporu, a v tomto smyslu natočil i rozhovor s kameramanem kanceláře Jana Fischera do videoreportáže. Tým Jana Fischera od té doby pracoval s informací, že Václav Hudeček Jana Fischera veřejně podporuje. Nicméně po publikování této informace Václav Hudeček Janu Fischerovi připomněl, že jeho přáním je nevystupovat veřejně politicky a neovlivňovat předvolební kampaň ve prospěch žádného z kandidátů. Toto přání jsme respektovali a veškeré zmínky o podpoře Václava Hudečka ze všech komunikačních nástrojů neprodleně odstranili,“ informovala ParlamentníListy.cz mluvčí Kanceláře Jana Fischera Jana Víšková

Podle Víškové je z analýz zřejmé, že přítomnost známých osobností v předvolebních kampaních nemá na volební výsledek velký vliv. Je to prý spíše zajímavost, která doplňuje osobnostní profil a politické sdělení kandidáta. Statistik Jan Fischer, jak Víšková doplnila, si však všech svých podporovatelů velmi váží a oceňuje jejich otevřenost a statečnost. Ostatně každý prezidentský kandidát se pyšní určitým seznamem svých podporovatelů a sympatizantů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…