Janoušek agentem BIS? Randák: Indicie tu jsou

04.05.2012 20:21 | Zprávy
autor: Pavel Kozdera

S odvážnou teorií s konspiračním nádechem přišel ve středu deník Insider. Vlivný pražský lobbista Roman Janoušek, toho času obviněný ze dvou trestných činů, měl být údajně agentem Bezpečnostní informační služby (BIS). Zprvu odvážná teorie má však podle informací redakce racionální základ.

Janoušek agentem BIS? Randák: Indicie tu jsou
Foto: red
Popisek: Karel Randák má v Nadačním fondu proti korupci na starosti vyšetřování

Insider v uplynulém týdnu upozornil, že Janoušek s největší pravděpodobností dlouhodobě spolupracoval s českými bezpečnostními složkami. Svou domněnku podpírá oficiálními výroky, kterými ministr financí Miroslav Kalousek (TOP09) a ředitel BIS Jiří Lang obhajovali kontakty svých podřízených s Janouškem. Jde o mocného šéfa Kalouskova FAÚ Milana Cícera a letitého důstojníka BIS Jana Pavlíčka.

„Nemám důvod pochybovat o tom, že v době jeho služebního poměru u Policie ČR vyplývaly podobné kontakty důsledně z jeho služebních povinností,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Miroslav Kalousek.

Pro Janouškovu angažovanost hraje podle Insideru též vyjádření mluvčího tajné služby. „Pokud má BIS chránit významné ekonomické zájmy našeho státu, musí se její důstojníci stýkat s podnikateli lobbisty a s lidmi z různých klientelistických a vlivových skupin a sítí. Při těchto kontaktech leckdy používají různé legendy a vystupují v různých rolích," vysvětloval mluvčí BIS Jan Šubert.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Uznáváte neutrální pohlaví?

Nebo něco jako třetí pohlaví? A co přesně myslíte tou pomocí transgender lidem? Já souhlasím, že je to jejich volba, že by neměli být odsuzováni, ale moc nechápu, jak jim jako chcete pomoc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Pavel naštval USA. Ty mají podrobné informace

4:44 Petr Pavel naštval USA. Ty mají podrobné informace

Zatímco ministr zahraničí Petr Macinka otvírá dveře nové vládě k Donaldu Trumpovi, prezident Petr Pa…