Jdou si po krku každý týden. John se směje výhrůžkám Nečase

27.05.2011 14:48

AKTUALIZOVÁNO Věci veřejné půjdou z vlády, pokud se koalice příští týden neshodne na zdravotní reformě. Tak pohrozil premiér Petr Nečas (ODS) na středečním jednání koalice a další den i na grémiu ODS. Předseda Véček Radek John se směje, takhle prý se vyhrožuje na všech jednáních.

Jdou si po krku každý týden. John se směje výhrůžkám Nečase

Kvůli tomu, že koalice se není schopna se domluvit na podobě zdravotní reformy prý premiér Petr Nečas pohrozil Věcem veřejným, že je vyhodí z vlády. Informoval o tom server Aktuálně.cz s tím, že informaci má od svého zdroje z jednání koalice a grémia.

John se směje, denní chleba...

„To je každá druhá ká devítka, to já bych vůbec takhle neřešil," reagoval se smíchem pro ParlamentníListy.cz Radek John. Podobné vyhrožování prý je na denním pořádku. Podle něj se už na dubnovém koaličním vyjednávání ve formátu K12 řeklo, že nebude-li shoda na „základní reformách, tak koalice nebude".

„Čili žádná nová informace, běžné vyjednávací postupy," dodal John.

Psali jsme:
Rath se zlobí na Hegera. Ždímačko na peníze. Stejný jako Kalousek

Navíc chtějí podle něj příští týden Věci veřejné na koaličních vyjednáváních nastolit personální otázky vlády. „My chceme řešit personální otázky, takže dramata můžou přijít úplně různá. Současně chceme dokončit vyjednávání důchodové reformy a zkusit se dohodnout o zdravotnické. Takže výbušných témat je mnoho," dodal John.

Nicméně pokud VV nepodpoří zdravotní reformu, budou strany ODS a TOP 09 hledat podporu u opozice, tvrdí server Aktuálně.cz s tím, že ODS se s TOP 09 shodla na reformě během půl hodiny. Zbytek středeční schůze se řešily požadavky Věcí veřejných. 

Sledujeme téma Vládní krize

Nejmenší koaliční strana odmítá, aby si pacienti sami platili zubní plomby. VV dále požadují analýzu, jak velká je spoluúčast pacienta v jiných zemích Evropské unie.

Podle předsedkyně poslanců VV Karolíny Peake by se spoluúčast neměla zvýšit o 6 procent. Peake později potvrdila, že jednání na K9 bylo vyhrocené po šesti hodinách jednání a premiér Nečas působil nervózně.

V růžovou budoucnost trojkoaličního projektu příliš nevěří. "Musím říci, že otázku, zda ve vládě pokračovat či nikoliv, nemám já osobně ještě vyřešenou a po každé další schůzce K9 si říkám, že v úspěšné pokračování protikorupčního kabinetu věřím spíše méně než více," řekla místopředsedkyně Věcí veřejných Peake ParlamentnímListům.cz.

Gazdík: Dochází nám s VV trpělivost

„My trváme na dodržování koaliční smlouvy. Pokud s tím mají VV problém, je to jiná věc. Vůbec nezměnili svůj styl. Pomalu, ale jistě, nám dochází trpělivost," řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík. Gazdík dodal, že spoluúčast pacientů je v České republice pod evropským průměrem.

Související:

Foto: Zbyněk Pecák

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostuda na spadnutí, možná mezinárodní. „Chtějí na ty fleky co nejdřív.“ Ministerstva čeká šok

4:44 Ostuda na spadnutí, možná mezinárodní. „Chtějí na ty fleky co nejdřív.“ Ministerstva čeká šok

Sněmovnou v týdnu prošla novela služebního zákona. Zatím v prvním čtení. Změny z pera vládní pětikoa…