Jsme nyní defenzivní země. Mění se postoje lidí k „cizímu“, domnívá se Štech

25.07.2017 19:27

Hostem pořadu Interview ČT24 byl ministr školství Stanislav Štech. Řeč přišla nejen na kariérní řád, ale i například na inkluzi.

Jsme nyní defenzivní země. Mění se postoje lidí k „cizímu“, domnívá se Štech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Stanislav Štech

„Pedagogů si velice vážím za to, že dokážou dělat práci v takové kvalitě, jak ji dělají,“ zmínil úvodem Štech, který se následně vyjádřil ke sporům o kariérní řád. 

„Varianta, která nebyla sice dokonalá, ale byla nejlepší ze všech. Byl na ní konsenzus,“ dodal. Kariérní řád však politickou podporu nezískal. „Takový komplexní návrh nyní hned tak připraven nebude. Chtěl bych některé prvky z toho dostat do škol. Ale je to nesystematické,“ podotkl Štech. Chtěl by například ocenit ty učitele, kteří uvádějí do škol nové pedagogy.

Peníze původně určené na zamítnutý kariérní řád učitelů zůstanou zřejmě součástí rozpočtu školství na příští rok. Jde o zhruba 1,7 miliardy korun. K financím pak Štech uvedl, že optimální by bylo dohnat podfinancování školství, ke kterému docházelo. 

Řeč přišla i na inkluzi, kdy se například vymezil proti tomu, že by byl stoupencem likvidace speciálního školství. Závěrem se vyjádřil i k tomu, že mu vadí, jsou-li ze společnosti vylučovány romské děti. „Jak s tím naložit? Jedině tak, že probereme ty případy, na které jsme upozorněni,“ zmínil Štech. „Jsme nyní země defenzivní,“ domnívá se Štech, kdy se podle něj nyní mění postoje lidí k „cizímu“. Je to dle jeho názoru celospolečenský problém. „Zajímalo by mě, jestli lidé, kteří prosazují segregaci, domýšlí, jak by to dopadlo,“ uzavřel Štech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plaga: Platy učitelů by mohly růst procentně, ne o pevnou částku

7:19 Plaga: Platy učitelů by mohly růst procentně, ne o pevnou částku

Základ platu učitelů by v příštím roce mohl růst o určité procento místo původně navrhovaného přidán…