Levicová mládež nadává na kapitalistickou vládu: Smějí se nám

09.10.2011 17:34

Když se chudí perou, mocní se smějí. Tak hodnotí nepokoje na severu Čech mladí anarchisté a levičáci, přičemž nejde o etnický problém. Zhruba šedesát se jich v neděli odpoledne sešlo na Palackém náměstí v Praze a společně si zanadávali na vykořisťovatelský kapitalistický režim, kde šéfové parazitují na tvrdé práci ostatních.

Levicová mládež nadává na kapitalistickou vládu: Smějí se nám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mladí lidé demonstrující v Praze
reklama
„Viníci nesídlí na ubytovnách, ale ve vládě a realitkách!" Podobná hesla visela u stánku, který odpoledne postavili mladí bojovníci proti rasismu na Palackém náměstí v Praze. Tam byl k mání zpravodaj organizující asociace Alerta Hlas ulice, ale i nálepky jako „Dobrou noc, bílá pýcho", na níž mlátí mladík kytarou druhého s hákovým křížem na klopě košile anebo „Ne rasismu", na níž si pejsci z večerníčku Štaflík a Špagetka, jeden černý, druhý bílý, podávají ruce v přátelském postoji.

Sledujeme téma Šluknovsko

Mocní bohatnou, chudí obracejí hněv proti sobě

Mezi iniciátory setkání patřily i komunita Voice Of Anarchopacifism a iniciativa Ne rasismu. Všichni chtěli vyjádřit názor, že na nenávisti mezi skupinami chudých lidí, právě třeba na severu Čech, profituje vládnoucí garnitura, protože se tím podle filmu „Vrtěti psem!" odvádí pozornost od opravdových problémů země.

„Již dnes pociťujeme, jak se vyděluje hrstka nedotknutelných, kteří skrze mocenské postavení a pomocí peněz ovládají naše životy. Zatímco oni bohatnou, my ostatní chudneme. Zatímco oni schvalují své miliardové zakázky, část chudých pochoduje v ulicích a snaží se obracet svůj hněv proti těm, kteří se stali prvními oběťmi asociální politiky mocných - proti Romům a proti sociálně vyloučeným, či deklasovaným jedincům," píší ve společném prohlášení.

Dále čtěte:
Romové to mají prý snadné. Média jim poradí, jak páchat zlo
Vládní strategie proti sociálnímu vyloučení se těžko uplatňuje v praxi
Disident Uhl: V kriminále jsem se stal Romem a anticiganismus nesnesu

Nezdravý názorový proud ve společnosti

„Šluknovsko je výsledkem pokusu o deinstalaci všech sociálních jistot, které zde byly léta budovány," sdělil při shromáždění mluvčí iniciativy Ne rasismu. „Skrze různé ty Čunky, Bobošíkové a Hájky, které média hojně citují, se u nás vytváří nezdravý názorový proud, podle něhož se začíná chovat většina obyvatelstva. Pozor na to," doplnil zmíněný mluvčí, jenž se představil jako Tomáš.

„Pro sociálně vyloučené lidi se nehledá pomoc, protože se vše přenáší na problém Romů. To využívají různí Drábkové a Vandasové. Politický systém plodí rasovou nesnášenlivost, neboť se rozdíly mezi lidmi zvětšují. Měli bychom se spíš orientovat na mnohem rovnější sociální systémy ve Skandinávii," vysvětlil pro ParlamentníListy.cz Petr S. z komunity Voice Of Anarchopacifism, která věří v etickou evoluci lidí a v to, že anarchie je cesta, ale svoboda, cíl. Co do statistiky se akce zúčastnilo kolem šedesáti aktivistů a zhruba třicet policistů v uniformě či v civilu.

Dále čtěte:
Kocáb o Šluknově: Romové by měli být jako černoši v USA. Učit, vládnout
Nečasova lhostejnost vede k výbuchům. Kocáb pění. Psal to dávno
Nadace Michaela Kocába: Výzva vládě k činnosti na Šluknovsku

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Ilustrační foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…