Lidem je dobře a Holešovská výzva šíří žvásty, napsal Macek. Akce jede dál

17.01.2012 4:32 | Zprávy

Holešovská výzva se šíří Českem možná víc, než i samotní její organizátoři očekávali. A možná i proto se proti ní začínají objevovat odpůrci. Jedním z nich je – soudě podle jeho veřejného komentáře na toto téma – i Miroslav Macek. A proč tak učinil?

Lidem je dobře a Holešovská výzva šíří žvásty, napsal Macek. Akce jede dál
Foto: Redakce
Popisek: Složenka Holešovské výzvy adresovaná Vládě ČR

„Několik čtenářů glos vzneslo totiž na mně dotaz, proč Holešovskou výzvu nekomentuji. A zda to není tím, že se mi jaksi nehodí do krámu,“ vysvětlil Macek  své pohnutky. A dodal, že Holešovskou výzvu zaznamenal a dokonce jí již před několika dny jeden svůj komentář věnoval. Kdo by však čekal souhlasné nadšení, mýlí se. Bývalý politik naopak vysvětluje, v čem podle něj je výzva nebezpečná.

„Iniciativa Holešovská výzva mě velmi zaujala. Jejím konečným, veřejně deklarovaným cílem je způsobit pád vlády a změnu osoby prezidenta. Ale také výměnu některých soudců, státních zástupců či manažerů podniků. Dokonce má vybránu i svoji hymnu, písničku "Demokracie" od Karla Kryla. Potud by se mohlo zdát, že jde buď o nepříliš vydařenou recesi nebo nějaký nepříliš kvalitně připravený pokus o zviditelnění pár akcentovaných osobností,“ uvádí v komentáři bývalý politik a jeden ze zakladatelů ODS Miroslav Macek.

Podotýká, že problémem je ovšem to, že v případě prohlubování ekonomické a společenské krize v Evropě a tedy i u nás  - a tady velmi apeluji na naše historické zkušenosti, nakolik jsme schopni ovlivňovat politické a sociální děje sami a nakolik jsme v proudu dění velmocenského - se jako houby po dešti budou vynořovat jedinci a iniciativy v naději, že jejich hlasité a vesměs demagogické výkřiky padnou na úrodnou půdu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přepočítali se, Babiš to myslí vážně. Toto už zrušil

4:44 Přepočítali se, Babiš to myslí vážně. Toto už zrušil

Bouřlivé reakce a varování před „armagedonem“ ukazují, že reorganizace na Úřadu vlády ťala do živého…