Ministr Balvín chtěl přidat na kulturu ze sociálních dávek. A pěkně to schytal

13.07.2013 15:21 | Zprávy

Levicoví poslanci zvažují, zda nakonec nepodpoří Rusnokovu vládu. Přitom nový ministr kultury Jiří Balvín si u nich moc nepolepšil. Za výrok, že na kulturu by se mohly najít peníze u „štědrých dávek“, sklidil kritiku.

Ministr Balvín chtěl přidat na kulturu ze sociálních dávek. A pěkně to schytal
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman a Jiří Balvín, ilustrační koláž

„Nemyslím si za prvé, že by byly nějaké štědré. Svědčí to o tom, že o resortu kultury nemá ponětí. Má svůj rozpočet a je věcí ministra, jak jej přerozdělí na jednotlivá odvětví. Že by se peníze měly brát ze sociálních dávek, je podle mě nesmysl,“ uvedl například pro deník Právo poslanec ČSSD Jan Chvojka.

Místopředseda sociálních demokratů Zdeněk Škromach se k Balvínovým slovům ani nechtěl vyjadřovat. To poslanec Richard Dolejš tvrdí, že slova o štědrých dávkách dokazují, jak je Rusnokova vláda politickým a personálním kočkopsem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová práce pro Foltýna? Konečná překvapila

19:00 Nová práce pro Foltýna? Konečná překvapila

Jak politici hodnotí rok ve funkci vládního koordinátora strategické komunikace Otakara Foltýna? „Ne…