Ministr dopravy úřaduje dál. Teď chce odvolat šéfa letového provozu

01.08.2013 18:53

Ministr dopravy Zdeněk Žák hodlá příští týden pokračovat v personálních rošádách ve společnostech spadajících pod jeho resort. Informují o tom Novinky.cz. Získaly informace, že ministr Žák se příští týden chystá odvolat šéfa státního podniku Řízení letového provozu Jana Klase. Server upozorňuje na skutečnost, že společnost aktuálně čeká na výsledek výběrového řízení na nový software pro řízení letového provozu v hodnotě stovek miliónů korun.

Ministr dopravy úřaduje dál. Teď chce odvolat šéfa letového provozu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letiště Václava Havla, ilustrační foto
reklama

Členka tiskového oddělení Ministerstva dopravy Andrea Volaříková prý na dotaz Novinek.cz popřela, že by se ministr otázkou fungování ŘLP či personálními změnami v této organizaci vůbec zabýval.

Mluvčí ŘLP Richard Klíma uvedl, že ani společnost nemá ze strany ministra žádné oficiální informace o personálních změnách. ŘLP podle něj vysoce překračuje národní i mezinárodní ukazatele a pro odvolání ředitele proto „neexistuje důvod“.

Miliardová zakázka na systém řízení letového provozu

Firma za loňský rok prý výrazně překročila plánovaný výsledek hospodaření. Novinky.cz odkazují na server Česká pozice, který uvedl, že na Klasovo místo by měl nastoupit Karel Kouklík, který již ve firmě působil coby šéf výcvikového střediska.

Nyní probíhá veřejná soutěž na dodavatele nového systému řízení letového provozu. Ten nahradí stávající systém, který firma používá již 15 let a v současné době již začíná zastarávat a do budoucna by nesplňoval požadavky. „Veřejná soutěž je již v pokročilém stádiu a momentálně jsou ve hře již pouze dva uchazeči - španělská společnost Indra a francouzský Thales,“ dodal Klíma, podle něhož není cena zakázky specifikována, ale pro představu lze uvést, že nyní užívaný systém přišel na zhruba miliardu korun. Vítěz tendru v hodnotě stovek miliónů korun by měl být znám do konce roku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ani migrant! Ani milimetr! Konec! Babiš přes PL smetl Brusel

17:38 Ani migrant! Ani milimetr! Konec! Babiš přes PL smetl Brusel

„Absolutní nesmysly, žádné nelegální migranty nikdy nepřijmeme. Tečka,“ komentuje český premiér Andr…