Nečas: Dovoz metylalkoholu bude pod kontrolou. A možná více daněn

25.09.2012 19:28 | Zprávy
autor: nem, čtk

Stát bude kontrolovat dovoz metylalkoholu, je to jedno z dlouhodobých opatření pro větší bezpečnost trhu s alkoholem, o nichž v úterý premiér Petr Nečas jednal se zástupci Unie výrobců a dovozců lihovin, Potravinářské komory a Asociace hotelů a restaurací.

Nečas: Dovoz metylalkoholu bude pod kontrolou. A možná více daněn
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Předseda vlády na tiskové konferenci naznačil, že možná bude zvednuta daň na metylalkohol. Sloučenina se v Česku nevyrábí a v mnoha produktech ji lze nahradit, uvedl. Nepomněl také poděkovat policii, že našla zdroj otrav metylalkoholem, který stojí za smrtí 26 lidí a hospitalizací dalších desítek. 

Větší dozor nad dovozem metylalkoholu tak podle Nečase zajistí větší bezpečnost trhu s alkoholem. Podrobnosti tohoto i dalších opatření má připravit pracovní skupina, ve níž budou zasedat zástupci ministerstva zdravotnictví, zemědělství a ministerstva financí. Nejdůležitější je podle něj zajistit, aby se tato tragédie s jedovatým metylalkoholem již neopakovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Převaděči

Jaká tvrdší pravidla pro převaděče jste navrhla? A co mi teda nejde do hlavy, proč je někdo proti tvrdíš pravidlům? Jestli to chápu dobře, tak zpřísnění pravidel neprošlo, takže pro to musela být většina politiků z EU? Je to tak? A kdo proti byl z těch českých? A vůbec jaká země byli nejvíc proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

4:44 „Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

Němci výrazně podcenili reakci české veřejnosti na záměr uspořádat v Brně sjezd Sudetoněmeckého land…