Odbory chtějí před protesty ještě jedno jednání tripartity. Vyhoví jim Nečas?

04.05.2011 10:26

Český rozhlas na svém webu upozornil na mimořádné setkání tripartity, tedy předsednictva Rady hospodářské a sociální dohody. To by se mělo uskutečnit dnes. O zasedání požádaly odbory, kterým se nelíbí, jak s nimi vláda projednává návrhy reformních zákonů.

Odbory chtějí před protesty ještě jedno jednání tripartity. Vyhoví jim Nečas?
reklama
Poslední jednání tripartity odbory ale předčasně opustily. Upozornily tehdy na to, že vláda si odsouhlasila reformy, aniž by ale o nich jednala se sociálními partnery. Věc došla až tak daleko, že se odbory rozhodly, že kvůli reformám budou protestovat.  První protest by se měl uskutečnit 21. května.

„Čekali jsme, že se vláda nějakým způsobem zaměří na naše připomínky, bohužel jsme zjistili, že to byly jen velmi kosmetické úpravy. Vláda dál jede směrem, který avizovala, že bude reformy touto cestou provádět, s čímž samozřejmě spokojeni nejsme," potvrdil rozhlasu předseda Českomoravské komory odborových svazů Jaroslav Zavadil.

„Nevíme, co bychom měli v současné době s vládou projednávat. Vláda si schválila základní atributy důchodové reformy, zdravotnické reformy a připravuje obrovskou sociální reformu. Ke všem návrhům jednotlivých zákonů jsme dávali desítky připomínek, ale výsledky jsou nula," řekla před časem šéfka Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…