Pecina jako příští premiér? Prý blbost z Rádia Jerevan

6. 8. 2013 21:18

Co stojí za obratem Bohuslava Sobotky ve vztahu k Rusnokově vládě? O odpovědi se začalo spekulovat hned poté, co Sobotka přišel na úterní jednání předsednictva strany s návrhem kabinet podpořit. Novinky.cz píší, že za tím může být Rusnokův slib, že druhý pokus nezíská Miroslava Němcová, ale Martin Pecina.

Pecina jako příští premiér? Prý blbost z Rádia Jerevan
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Martin Pecina
reklama

Ten v současné vládě zastává pozici ministra vnitra a vicepremiéra. Při druhém pokusu by prý novou vládu vedl právě on, zatímco nynější premiér Jiří Rusnok by se stal ministrem financí místo Jiřího Fischera, kterého nejen sociální demokraté silně kritizují kvůli náhlému splacení vlastních dluhů.

Je to blbost z Rádia Jerevan

S touto spekulací přišel Český rozhlas. Údajně se opírá o nejmenované zdroje z ČSSD. Deníku Právo se ale nic takového nepodařilo potvrdit. „Není to pravda. Funkci premiéra mi nikdo nenabídl,“ reagoval ministr Pecina. „Co je to za blbost?“ zeptal se novináře člen vedení ČSSD, zatímco další z vedoucích představitelů prohlásil, že je to blbost z Rádia Jerevan.

Třebaže Martin Pecina i Jiří Rusnok věří, že jejich vláda důvěru při středečním hlasování získá, počty zatím tak optimistické nejsou. V případě, že poslanci důvěru nevysloví, bude opět záležet na prezidentu Miloši Zemanovi. Podle jeho kancléře Vratislava Mynáře jsou ve hře tři možnosti: pověřena bude Miroslava Němcová, Bohuslav Sobotka, nebo někdo třetí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda projedná podrobná pravidla očkování proti covidu

6:30 Vláda projedná podrobná pravidla očkování proti covidu

Po úpravách, které vyplynuly z diskuse s kraji a dalšími aktéry plánované vakcinace proti covidu-19,…