Poslední týden roku: Kníže zapadaný sněhem, usměvavý Kalousek u kávy

28.12.2010 7:31 dop.

Poslední týden v roce tráví členové vládního kabinetu různě. Například šéf státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09) ze svého pracovního nasazení neslevil, jeho stranický kolega, šéf diplomacie Karel Schwarzenberg, zase odjel relaxovat na chaloupku.

Poslední týden roku: Kníže zapadaný sněhem, usměvavý Kalousek u kávy

Někteří politici využívají mezivánoční čas k relaxaci, jiní ani v této sváteční době neztrácejí kontakt s děním na politické i společenské scéně.

Kalousek je pilný i o Vánocích

Jako třeba šéf státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten první posváteční den trávil nad kávou ve své ministerské pracovně, kde se pilně věnoval četbě novin. "Denní tisk čtu pravidelně, vánoční čas nevyjímaje," sdělil s úsměvem ParlamentnímListům.cz.

Mezi jeho dalšími vládními kolegy již takové nadšení pro aktuální dění patrné nebylo, většina z nich si dává o Vánocích takříkajíc "mediální oddych".

Kníže relaxuje na chaloupce

Jako například ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). "Mám dovolenou, vánoční svátky jsem trávil na zasněžené chaloupce, média teď vůbec nesleduji," vzkázal Parlamentnímlistům.cz relaxující kníže.

Ten dodal, že ač politickou scénu mezi svátky nesleduje, odchod z vlády ani politiky vůbec neplánuje. To mu totiž poradil například deník Blesk, podle něhož je Schwarzenberga v politice škoda.

Pospíšil: Ne noviny. Čtu historické romány

Podobný vztah ke sledování denního tisku má ale i ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Ten sice vánoční svátky tráví četbou, politika jej však nezajímá. "Snažím se číst historickou literaturu, kterou jsem dostal pod stromeček," svěřil se Pospíšil ParlamentnímListům.cz.

I přesto, že tak ministři většinou mezi Vánocemi a Novým rokem dění na politické scéně nesledují, o moc zřejmě nepřijdou. Například poslanci mají nyní měsíční "prázdniny" a dá se předpokládat, že i v ostatních politických orgánech se nebudou ke konci roku řešit nijak zásadní otázky chodu státu.

Více čtěte:

Josef Alois Náhlovský svérázně o Rathovi a Kalouskovi

Vtipné bilancování: Kalousek přebíhal, až prošoupal boty

Foto: Jan Cibulka

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Šulcová

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

4:44 „Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

Věří vládní koaliční partneři STANu, že už nic dalšího nevyplave a vláda bude moci normálně fungovat…