Potvrzeno: Kníže láká exprimátora Koukala, tomu se líbí ve Vídni

22.07.2010 18:03 | Zprávy
autor: olb

Český velvyslanec ve Vídni Jan Koukal dostal v minulých dnech zajímavou nabídku. A to pozici náměstka ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. „Tento post mi byl skutečně nabídnut. Nevylučuji, že jej přijmu, ale nejdříve tak za rok,“ uvedl Koukal pro ParlamentníListy.cz.

Potvrzeno: Kníže láká exprimátora Koukala, tomu se líbí ve Vídni

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg minulý týden oznámil první personální změny ve svém úřadu. Především odvolal z postu náměstka Hynka Kmoníčka. Toho nahradí diplomat a dosavadní programový ředitel Pražského institutu bezpečnostních studií Jiří Schneider.

V záměru ale Schwarzenberg také měl, že odvolá i náměstka Vladimíra Galušku, jenž má na starosti záležitosti Evropské unie a bilaterální vztahy s evropskými státy. Jenže Galuška v úřadu setrvává dál. Schwarzenberg totiž za něj dosud nemá náhradu.

ParlamentníListy.cz zjistily, že Schwarzenberg počítal s tím, že Galušku, či případně první náměstkyni Helenu Bambasovou, která v nejbližších měsících odcestuje jako velvyslankyně do Maďarska, nahradí právě nynější český velvyslanec ve Vídni Jan Koukal. Ten potvrdil, že mu bylo místo nabídnuto.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Barbora Rázga byl položen dotaz

Airbnb

Tady je nedostatek bydlení, za to dost nabídek Airbnb. Nemyslíte, že na tom je něco špatně|? Hotelů, penzionů atd. máme dost. Já chápu, že si někdo chce přivydělat třeba přes Airbnb, ale jak pak vyřešit bytovou krizi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

4:44 „Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

Němci výrazně podcenili reakci české veřejnosti na záměr uspořádat v Brně sjezd Sudetoněmeckého land…