Každý den lze v diskuzích pod články číst příspěvky dovolávající se takzvané islandské cesty, kde moc ve státě v podstatě převzala „ulice", která sesadila vládu, dosadila novou a hodlá stíhat ty, kdož podle ní můžou za to, že se Island ocitl na pokraji bankrotu.
Související: Petr Havlík: Islanďané jsou pašáci
„Ten problém není černobílý a neexistuje nějaký univerzální mustr, kterým v té či oné zemi lze řešit různé dopady krize, protože i ty krize jsou různé. Možná nejde jen o ekonomický rozměr, ale i o krizi správy země a krizi důvěry a odpovědnosti. A hledat univerzální jednotící moment, který by byl pro všechny země fatální, to určitě nejde," myslí si Petr Havlík, zakladatel politické strany Občané.cz.
Tomu nicméně přijde zvláštní, že se podobným příběhům věnují média jenom selektivně. „Tam je zajímavý ten moment jakési i občanské vzpoury nebo jakéhosi občanského vzdoru, který vyústil v tlak na politickou reprezentaci," zdůrazňuje pro ParlamentníListy.cz Havlík.
Jen škrty a vyšší daně ulici neuspokojí

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
DPH , Havlík , rozpočet , Vládní reformy
autor: Ondřej Vaněk
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…