Prioritou je pro mě podpora kvalitních potravin, tvrdí ministr Toman

07.09.2013 11:36

Předseda Potravinářské komory ČR a ministr v demisi v Rusnokově vládě Miroslav Toman považuje za svou prioritu vysokou bezpečnost potravin a lepší informovanost spotřebitelů. Těmto tématům se chce naplno věnovat i jako šéf resortu zemědělství.

Prioritou je pro mě podpora kvalitních potravin, tvrdí ministr Toman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Miroslav Toman
reklama

Mezi další priority ministra Tomana patří posílení kontrol potravinářských dovozů z rizikových zemí za účelem zvýšení bezpečnosti potravin. "Kontroly dovozových potravin mají jediný cíl - aby se na náš trh nedostávaly potraviny, které jsou buď přímo zdraví nebezpečné nebo nekvalitní a falšované," říká Toman v rozhovoru pro deník Právo.

Důležitá je podle ministra kromě podpory propagace kvalitní zemědělské a potravinářské produkce místních zemědělců také lepší informovanost spotřebitelů. To si Toman představuje tak, že například i u nebalených výrobků prodávaných na pultě by měl být spotřebitel informován o podílu hlavní složky, tedy například jestli je párek vyroben ze sóji nebo masa, stejně jako o zemi původu nebo výrobci.

Propagace českých potravin

Propagace kvalitních potravin by se podle Tomana měla opřít o již existující značky. "Je nepochybně naší výhodou, že propagace může stavět na tradičních a veřejnosti dobře známých značkách kvality a původu, jako je například národní značka kvality Klasa," říká ministr.

Šéf resortu zemědělství je spokojen také se soutěží Regionální potravina. Zájem výrobců je prý velký. "Ministerstvo zemědělství vnímá soutěž Regionální potravina jako významnou podporu malých a středních výrobců v regionech, kteří přináší na trh potravinářské výrobky s tradičními recepturami," dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda uvolňuje od čtvrtka některá opatření: Podívejte se, kde znovu nakoupíte, kam můžete bez roušky...

20:30 Vláda uvolňuje od čtvrtka některá opatření: Podívejte se, kde znovu nakoupíte, kam můžete bez roušky...

Vláda v pondělí rozhodla o uvolnění některých opatření v rámci boje proti koronaviru. Od čtvrtka bud…