Prohradní Bátora bude prvním náměstkem ministra Dobeše

21.02.2011 20:23

VÍME PRVNÍ Ladislav Bátora nastoupí prvního března jako náměstek ministra školství Josefa Dobeše. Bude mít na starosti rozpočet, ekonomiku, správu a eurofondy. ParlamentnímListům.cz to potvrdilo několik dobře informovaných zdrojů.

Prohradní Bátora bude prvním náměstkem ministra Dobeše
reklama
Bátora je předsedou konzervativní euroskeptické Akce D.O.S.T., která dlouhodobě podporuje prezidenta Václava Klause. Na tuto funkci však rezignuje. Do Senátu kandidoval za Suverenitu Jany Bobošíkové. Ministr školství Josef Dobeš (VV) je zase znám svými dobrými vztahy s prezidentovým vicekancléřem Petrem Hájkem.

Akce D.O.S.T. pořádala například demonstrace proti Lisabonské smlouvě. Na těchto akcích spolupracovala Strana svobodných občanů Petra Macha, Bobošíkové Suverenita, několik politiků z ODS jako například europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon, senátor Jiří Oberfalzer či bývalí poslanci Eva Dundáčková a Jan Schwippel a další občanská sdružení.

Aktivity D.O.S.T. mají sympatie Hradu

D.O.S.T. má také sympatie Hradu, především Ladislava Jakla a Petra Hájka. Sám prezident Václav Klaus šel pozdravit odpůrce Lisabonu na akci D.O.S.T., která se konala po druhém irském referendu před Hradem.

Bátora byl členem Strany svobodných občanů, ale kvůli své kandidatuře za Suverenitu ze strany vystoupil. "Rozešli jsme se v dobrém. Vystoupení proběhlo v klidu. Věřím, že získám podporu Svobodných ve volbách do Senátu," řekl Bátora serveru ParlamentníListy.cz.

Bátora spolupracoval s Bobošíkovou již dříve

Bátora byl už v dřívější době příznivcem spolupráce Svobodných a Bobošíkové a podporoval myšlenku, aby spolu kandidovali ve volbách do Evropského parlamentu. Bátora byl rovněž přítomen na projevu Václava Klause v Evropském parlamentu. Delegaci na podporu Klause tehdy zorganizovala Jana Bobošíková a v Bruselu byl tehdy i například irský odpůrce Lisabonu Declan Ganley či zmíněný Klausův exporadce Petr Mach.

Konzervativec a odpůrce EU Bátora vystudoval anglistiku a amerikanistiku na Filosofické fakultě UK, posléze ekonomiku zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde později absolvoval i doktorské studium mezinárodních politických vztahů, a nakonec vystudoval pražskou Právnickou fakultu. Působil v podnicích Škodaexport, ČEZ či ČKD Holding Praha a v dalších společnostech. Vyučoval v církevní Vyšší odborné škole publicistiky.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ptejte se ministryně. Zveme vás na on-line debatu o důchodové reformě

17:00 Ptejte se ministryně. Zveme vás na on-line debatu o důchodové reformě

Dnes v 19 hodin pořádá Masarykova demokratická akademie on-line debatu: Spravedlivá, udržitelná, sro…