Rusko-česká roztržka: Černochová obviněna z podpory terorismu. Ta vrátila úder

23.08.2022 22:42 | Zprávy

Ministryně obrany Jana Černochová odmítla ruské obvinění z podpory terorismu. Je podle ní zásadní rozdíl mezi "oslavou teroristického útoku" a vyjádřením nelítosti nad úmrtím fašistické propagandistky veřejně vyzývající k okamžitému vyhlazení Ukrajinců. Černochová to sdělila ČTK v reakci na vyjádření ruského velvyslance při OSN Vasilije Něbenzji.

Rusko-česká roztržka: Černochová obviněna z podpory terorismu. Ta vrátila úder
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

"Lepšího potvrzení účinnosti naší pomoci Ukrajině se těžko dočkáme," uvedla ministryně k obvinění o své podpoře terorismu i k tomu, že podle doněckých separatistů Česko teroristy cvičí. "Mezi 'oslavou teroristického útoku' a vyjádřením nelítosti nad úmrtím fašistické propagandistky veřejně vyzývající k okamžitému vyhlazení Ukrajinců, které nazývá 'podlidi', je zásadní rozdíl. Možná ne v Rusku, ale v ČR rozhodně ano," dodala.

Ruský velvyslanec při OSN obvinil Černochovou z podpory terorismu

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja dnes na zasedání Rady bezpečnosti OSN obvinil českou ministryni obrany Janu Černochovou z podpory terorismu. Záminkou mu byla vyjádření Černochové po sobotním atentátu, při němž zemřela dcera Darja Duginová, dcera ruského nacionalistického ideologa Alexandra Dugina. Černochová na twitteru na událost reagovala slovy, že jí není líto dcery, ani truchlícího otce, ale naopak tisíců lidí "zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Požadavky na Babiše? „Nemá nárok,“ zní k Pavlovi

11:20 Požadavky na Babiše? „Nemá nárok,“ zní k Pavlovi

Prezident nemá nárok klást jakékoli programové podmínky vznikající vládě. Vyplývá to z ankety server…