Slušovický šéf Čuba: Komunisté se zase dostanou do vlády

17.09.2011 5:54 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Architekt slušovického zázraku, dnes již pětasedmdesátiletý agronom František Čuba, se o politiku zajímá jen okrajově a nikdo by ho do ní nedostal ani párem volů. Nicméně jednoho favorita si přeci jen našel. Je jím expremiér Miloš Zeman a kvůli němu vstoupil do Strany práv občanů – Zemanovci (SPOZ), kde je řadovým členem. Přesto si myslí, že by se strana měla spojit se sociální demokracií i s menšími stranami. Podle jeho předpovědi se však i komunisté v budoucnu do vlády dostanou.

Slušovický šéf Čuba: Komunisté se zase dostanou do vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba

„Praha vždy tím, že vyjde dvě sta tisíc Pražáků na nějaké náměstí, změní dějiny. Dvě sta tisíc jich bylo na Václaváku v roce 1918, stejně jich hajlovalo při zastřelení Heydricha, podobně jich stálo také na náměstích v únoru 1948, pak i při změně roku 1989. Těch dvě sta tisíc Pražáků něco rozhodne a my tady na Moravě musíme sdílet podmínky, které z toho vyplynuly. Když si děláme z něčeho legraci, říkáme, že to zavinili Pražáci," dává k lepšímu pro začátek agronom František Čuba ve své kanceláři v bývalém ústředí bývalého hospodářského zázraku jménem JZD Slušovice. Politiku moc nesleduje, a proto o ní mluví jen málo a nerad. ParlamentnmíListům.cz ale hlavní názory sdělil!

Zeman jako nejlepší z politiků na Hrad

„Já Miloše Zemana považuji za nejschopnějšího politika vůbec, kterého Česko má. A jedno z hlavních opatření v bývalém agrokombinátu Slušovice bylo, že když zjistíte, že je někdo dost schopný, musíte ho chránit a zametat mu cestu. Když máme ve státě schopné politiky, a je úplně jedno z jaké strany, tak bychom je měli podporovat," míní dnes již pětasedmdesátiletý Čuba s tím, že současná vláda moc dobrých výsledků nedosahuje. Zeman by tedy podle něj měl být prezidentem.

Sledujeme téma Přímá volba prezidenta

Do Strany práv občanů - Zemanovci proto vstoupil v roce 2010. „Někdo sem přijel, řekl, že připravuje založení takové strany a já to podepsal. Zeman se dostavil až později," říká. Následné nepřekročení pěti procentní hranice pro vstup do Poslanecké sněmovny parlamentu ho proto nijak nevykolejilo. I tak si myslí, že by se měla SPOZ do budoucnosti spojit se silnější, ale i slabšími stranami. „Podle mě by měl Zeman hledat spojení i se sociální demokracií či její částí. Cesta není zavřená. Vždy existují různá řešení. Také by se měl spojit i s nějakou z menších stran. Je to žádoucí," dodává. Petici SPOZ za přímou volbu prezidenta, hejtmanů, primátorů i starostů podepsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

21:53 Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

Vyplácí se finančně naší zemi Ukrajinci? Podle vlády ano, trend je prý jednoznačný. Jenže řada další…