Sobotkovo bilancování s ministry. Další na řadě je Herman

21.07.2017 15:40

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude příští týden pokračovat v bilančních schůzkách, na kterých hodnotí splněné závazky z programového prohlášení vlády. Po úvodním jednání s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) ho ve středu čeká v Národní knihovně setkání s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). Informoval o tom v tiskové zprávě Úřad vlády. Zprávu převzala ČTK.

Sobotkovo bilancování s ministry. Další na řadě je Herman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Herman

„V Národní knihovně spolu budou probírat splněné úkoly vlády v oblasti kultury, rozpracovaná opatření, ale i priority a doporučení, kterým by se měla věnovat nová vláda,“ uvedl Úřad vlády.

Herman minulý týden neprosadil ve Sněmovně návrh nového památkového zákona, který byl jednou z jeho priorit. Ministr poté mluvil o podrazu, když pro zamítnutí hlasovala značná část poslanců ČSSD. Sobotka předpis řadil mezi priority ministerstva, když s Hermanem bilancoval naposledy loni v listopadu.

Po Hermanovi požadoval koncem roku Sobotka také například růst platů v kulturních institucích a řešení situace kolem vepřína v Letech u Písku. Zástupci vlády a společnosti AGPI, která vepřín v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy provozuje, si před týdnem předali nabídky k případnému odkupu farmy.

Prezident Miloš Zeman loni po konfliktu s Hermanem, k němuž došlo kvůli návštěvě dalajlamy v Česku a neudělení vyznamenání ministrovu příbuznému Jiřímu Bradymu, uvedl, že ministr kultury by měl ve vládě skončit, protože setkáním s tibetským duchovním poškodil zájmy země. Sobotka ale konstatoval, že v Hermanově činnosti převažují věci, které se povedly.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V září by měl kabinet schvalovat souhrnnou zprávu, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Sobotka s ministry bilancuje už potřetí. Nejprve hodnotil práci vlády v polovině roku 2014, podruhé loni v listopadu a prosinci. Tehdejší ministr financí Andrej Babiš (ANO) premiéra kvůli tomu kritizoval, pochyboval o smyslu schůzek a označil je za marketingovou kampaň ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"Nemůžeme do Česka pustit migranty." Babiš po slovech z Německa a Rakouska svolává Bezpečnostní radu státu

8:23 "Nemůžeme do Česka pustit migranty." Babiš po slovech z Německa a Rakouska svolává Bezpečnostní radu státu

Premiér Andrej Babiš (ANO) svolal na pátek zasedání Bezpečnostní rady státu, chce mluvit o ochraně h…