Teď nemám nic, koukám do blba, říká Kocáb

14.04.2010 8:33

Kvůli tomu, že Strana zelených přestala podporovat vládu Jana Fischera, musel kabinet opustit i ministr Kocáb. Teď toho lituje.

Teď nemám nic, koukám do blba, říká Kocáb

Michal Kocáb vedl ministerstvo pro lidská práva a národnostní menšiny 14 měsíců. Nejdříve v Topolánkově, pak ve Fischově vládě. Z ní před dvěma týdny na dopručení Strany zelených, která ho na post nominovala, odešel.

"Ze dne na den pro mě skončily všechny povinnosti. Neuvěřitelný střih. Teď mám sto procent času volno. Nemám nic. Teď je to pro mě doba koukání do blba," uvedl Kocáb v rozhovoru pro středeční Mladou frontu Dnes s tím, že si nyní připadá jako ve sci-fi filmu.

Kocába mrzí, že musel odejít od rozdělané práce. "Má kancelář je tam prázdná a přitom všechno je ještě teplé," řekl  s tím, že nyní hledá nějaké ukotvení.

Kocábovi nevěří tři čtvrtiny lidí

Jeho pobyt ve vládě si vybral daň v podobě poklesu popularity. Z nedávného průzkumu agentury STEM vyplynulo, že mu nevěří 75 procent Čechů. Podle Kocába jsou důvody nedůvěry v jeho osobu dva. Jednak si podle něj lidé myslí, že mu jde o popularitu, jednak kvůli tomu, že řídil ministerstvo, které se stará o diskriminované. A to se mnohým lidem nelíbí.

"Majoritní společnost říká: Starejte se o nás, my jsme také diskriminováni," uvádí Kocáb s tím, že o většinovou společnost se starají všechny ostatní resorty. "Nevím, proč mi tohle lidé vyčítají. Myslím, že je to nepochopení mého úkolu," uvažuje bývalý ministr.

Více čtěte:

Ministr Michael Kocáb ve vládě končí

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Má na ně vše zjištěno.“ Zeman ve formě, dnes bude veselo. Vládne zděšení

4:43 „Má na ně vše zjištěno.“ Zeman ve formě, dnes bude veselo. Vládne zděšení

Setkávání prezidenta republiky s kandidáty na ministry pokračuje druhým týdnem, dnes se uskuteční pa…