Spojení ministerstva průmyslu a obchodu s resortem dopravy hájil v Otázkách Václava Moravce první místopředseda ODS a ministr průmyslu Martin Kuba. Zdůraznil, že nejde o žádné náhlé rozhodnutí, ale o záměr, který je diskutován už léta. Jen k němu za nynější konstelace mezi koaličními stranami nastal ten nejvhodnější čas.
„Nehodlám být superministrem, který by řídil dva resorty,“ upozornil Martin Kuba na to, že během procesu slučování resortů zůstane jen ministrem průmyslu a nad novým šéfem resortu dopravy bude mít jen dohled. Kdo se jím ale stane, je podle něj zcela na uvážení premiéra Petra Nečase, a tak se nechtěl pouštět do komentování žádného jména včetně médii nejčastěji zmiňovaného Libora Lukáše.
Nový šéf dopravy se musí smířit s tím, že politické body nezíská

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník