Úterní dohoda koalice není výhra VV, zlobí se véčkařský rebel Jarolím

11.04.2012 18:56 | Zprávy
autor: az

Ve Věcech veřejných převládá nespokojenost. Členové strany ale kritizují příliš umírněný postoj vůči koaličním partnerům, který reprezentuje mim o jiné i Karolína Peake, říká Tomáš Jarolím, bývalý místopředseda Véček. Peake chce přitom vystřídat Radka Johna v čele strany mim o jiné i kvůli jeho razatnímu kroku vůči koaličním partnerům.

Úterní dohoda koalice není výhra VV, zlobí se véčkařský rebel Jarolím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John a Vít Bárta během jednání Poslanecké sněmovny

Karolína Peake v rozhovoru pro iDnes.cz oznamuje svou kandidaturu na šéfku strany mimo jiné i kvůli postupu současného vedení strany během poslední vládní krize. VV z ní podle komentátorů i politologů vyšly jako poražený a jejich manévrovací prostor v rámci koalice je roven nule. Zároveň jako strana, která vstoupila do sněmovny částečně i díky levicovým voličům, kývla na koaliční kroky podstatně zvyšující daňovou zátěž všech vrstev obyvatel.

Jako prohru chápe výsledek úterního koaličního jednání i Tomáš Jarolím. Do vysoké politiky vstoupil teprve před rokem, kdy jej spolustraníci zvolili do nejužšího vedení VV jako určitou záruku razantního ppostupu VV proti korupci. Skončil stejně rychle jako začal, díky výsledkům koaličního vyjednávání z postu místopředsedy strany odstoupil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svátek zbrojařů v Ankaře. Co se děje za kulisou politických frází

12:45 Svátek zbrojařů v Ankaře. Co se děje za kulisou politických frází

Dnes začíná dlouho očekávaný summit NATO v Ankaře. Generální tajemník aliance Mark Rutte avizuje rev…