VIDEO Bojovník s korupcí: Slušnost knížete je jen slupka. Tohle jsem s ním zažil

22.01.2013 16:26 | Zprávy

Před druhým kolem prezidentské volby se rozhodl veřejně vystoupit i Jakub Klouzal, který působil tři a půl roku na Ministerstvu zahraničí jako IT ředitel. Poté, co přišel na ekonomické machinace a během osobní schůzky o nich ministra Karla Schwarzenberga informoval, čelil výhrůžkám a nakonec dostal vyhazov. Teď o svých neblahých zkušenostech vypráví na videu. Reakci týmu Karla Schwarzenberga ParlamentníListy.cz shání.

VIDEO Bojovník s korupcí: Slušnost knížete je jen slupka. Tohle jsem s ním zažil
Foto: Martin Kovář
Popisek: Kdo bude nakonec prezidentem České republiky, Miloš Zeman nebo Karel Schwarzenberg ?

Jakub Klouzal, bývalý IT ředitel na Ministerstvu zahraničí, chce na základě svých zkušeností upozornit před druhým kolem prezidentské volby, že slušnost Karla Schwarzenberga je jen slupkou navenek, ale v chování se vůbec neprojevuje. A slušných lidí se v rozporu se svým předvolebním klipem ministr zahraničí nezastane ani náhodou. Právě Jakub Klouzal to pocítil na vlastní kůži a s tímto poznáním se svěřuje v natočeném videu na facebookovém profilu.

Rozhodl se ho natočit nikoli proto, aby lidé Karla Schwarzenberga nevolili, ale aby věděli, koho volí, mohli se objektivně rozhodnout a neměli přehnaná očekávání. „Dalším impulsem k tomuto videu je nátlak, který je na mě v poslední době vyvíjen ze strany volebního týmu Karla Schwarzenberga a jeho příznivců a kamarádů, abych nezveřejňoval dokumenty související s kauzami na Ministerstvu zahraničí a nepodával v souvislosti s nimi trestní oznámení, a to ani trestní oznámení na pana Schwarzenberga,“ říká na videu Jakub Klouzal.

 

Pravdoláskař, co Schwarzenberga podpořit nemůže

„Dále video točím pro voliče a podporovatele Karla Schwarzenberga a známé osobnosti, mezi nimiž je zastoupen například Zdeněk Svěrák a spousta dalších lidí, kterých si velice vážím, aby popřemýšleli, že není všechno zlato, co se třpytí, a že i ten nejkvalitnější materiál může časem podlehnout zkáze. Chtěl bych, aby bylo jasné, že jsem pravdoláskař. Aby náhodou nevznikly nějaké pochybnosti,“ upozorňuje Jakub Klouzal, že založením by patřil do tábora Schwarzenbergových stoupenců, ale osobní zkušenost s ním rozhodla jinak.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří HroníkTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna

4:44 Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna

Kdo nejde s námi, jde proti nám. Výhrůžky. Jako za Klementa Gottwalda. Takové a další komentáře padl…