Státní Všeobecná zdravotní pojišťovna prý totiž dovolila, aby se utratily peníze pojištěnců za projekty, které nikdo nepoužívá. Například za elektronické zdravotní knížky IZIP - tam se ztratila více, než miliarda korun. Dalších 240 milionů šlo bez výběrového řízení pro firmu Lenia, která má kontrolovat kamery a alarmy v budovách pojišťovny.
„VZP prohospodařila v krátké době mnohamiliardové přebytky. Jde o podezření z hrubých hospodářských trestných činů, a také o pletichy při výběrovém řízení," uvedli poslanci z VV Michal Babák, Radim Vysloužil, Jiří Štětina a Jiří Rusnok.
Véčka požadují kvůli těmto lapsusům odchody některých lidí z vedení VZP i její správní rady. Odporoučet by se měl především zmiňovaný Marek Šnajdr, ale také samotný ředitel pojišťovny Pavel Horák. Na toho strana podává dokonce trestní oznámení. VZP totiž díky jeho přezíravosti prohospodařila v krátké době mnohamiliardové přebytky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Heger , IZIP , Šnajdr , Věci veřejné , VZP
autor: olb
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…