Dal jsem si panáka, dva brufeny a šel volit Zemana, líčí zpěvák Ondřej Hejma

02.03.2013 13:32 | Zprávy
autor: jno

Bývalý novinář a frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma je jedním z těch, kteří oplývají obdivem a respektem k dosluhujícímu prezidentovi Václavu Klausovi. Podle hudebníka mají všichni z Klausova odchodu radost, jenže jeho čas teprve přijde. Doteď byl totiž přivázán na řetězu, tvrdí Hejma.

Dal jsem si panáka, dva brufeny a šel volit Zemana, líčí zpěvák Ondřej Hejma
Foto: Martin Kovář
Popisek: Hudebník Ondřej Hejma

Ondřej Hejma má za to, že se v jeho branži v poslední době něco změnilo. Základ toho je, dle něj, právě v prezidentské volbě, kterou zpěvák označil za jakési vyvrcholení. V případě odchodu Václava Havla všichni truchlili, situace se nesla v takovém bluesovém duchu, míní Hejma. „Když odchází Václav Klaus, zdá se mi, že mají všichni radost. Mám pocit, že někteří to mají zaškrtnuté v deníčku a stříhají metr,“ říká v rozhovoru pro MF Dnes zpěvák.

Hejma zároveň přiznal, že i on má z odchodu prezidenta radost, ale v jiném slova smyslu. Nyní totiž bude mít Klaus volné ruce a „že se do toho pořádně opře“, myslí si hudebník. „Nebude svázaný prezidentským protokolem a bude to zase ten pravý Václav Klaus jako za starých časů,“ dodává člen skupiny Žlutý pes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…