Jak by mohl Kalousek nad whisky s ledem pohřbít vyšetřovatele Parkanové?

02.07.2012 8:13

Každý v této zemí ví, že kterýkoliv ministr může ovlivnit kariéru kteréhokoli státního zaměstnance. Přitom se mnohokrát stačí jenom sejít u "tulamorky" s ledem a osud nepohodlného zpečetit, píše komentátor MF Dnes Martin Komárek.

Jak by mohl Kalousek nad whisky s ledem pohřbít vyšetřovatele Parkanové?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Pokud nemají lidé nic společného se státem a s financemi, mohou ministrovi Kalouskovi (TOP09) klidně říct od plic, co si o něm myslí. Opačně to ale nejde. „Pokud však platíte daně, neřkuli, že vás přímo zaměstnává stát, musíte brát telefonát od Kalouska vážně,“ obhajuje komentátor počínání vyšetřovatele Mazánka.

Ten nedávno ohlásil policii telefonát právě s ministrem Kalouskem, kdy mu šéf státní kasy údajně i vyhrožoval slovy, že u policie končí. Vše v souvislosti s vyšetřováním nákupu předražených letadel CASA. Podle Komárka se Kalousek nikdy neozýval tak hlasitě jako nyní.

Komentátor si všímá i toho, že se ministr financí v nedávném rozhovoru zmínil, že i kdyby chtěl, tak by stejně nemohl z titulu své funkce nijak místo vyšetřovatele Mazánka ovlivnit. Což není pravda, míní Komárek. „Každý v této zemí ví, že kterýkoliv ministr může ovlivnit kariéru kteréhokoli státního zaměstnance,“ píše v pondělní MF Dnes.

Přitom stačí nad whisky s ledem říct: „Hele, Kubo, vyraz toho z.... už mě s... ten hajzl.“ Zmíněný Kuba by mohl opáčit co za to? „Těch tři sta melounů na ty operativní záležitosti,“ dedukuje komentátor s tím, že by v tuhle chvíli byl osud nepohodlného policisty zpečetěn.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…