Je smutné, když musí senioři protestovat v ulicích, zlobí se John

30.05.2012 12:25

Předseda Věcí veřejných Radek John se ostře pustil do vlády kvůli mezigenerační solidaritě. Vláda podle něj nedostála svým závazkům, se solidaritou nepočítá a nutí seniory protestovat v ulicích.

Je smutné, když musí senioři protestovat v ulicích, zlobí se John
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John
reklama

„Mezigenerační solidarita umožňuje dětem, aby přispěly ze svého sociálního pojištění jedno procento na důchod svých rodičů, což měsíčně průměrně představuje  částku kolem dvou set – dvou set padesáti korun. Tento příspěvek v rámci principu mezigenerační solidarity měl seniorům kompenzovat zvažovaný pokles valorizace jejich důchodů,“ vysvětluje John.

Celé prohlášení ZDE

Jak kompenzovat důchodcům ztráty

Připomíná, že VV v koalici prosadily, aby se valorizace nezpomalovala, ale vláda to nyní bez nich přesto schválila. Strana proto navrhne změny u zákona o důchodovém pojištění, aby se to starším spoluobčanům podařilo kompenzovat.

„Vnímáme, že je nesmírně smutné, když senioři a představitelé prokazatelně sociálně ohrožených skupin společnosti musí své názory a potřeby prosazovat a hájit v ulicích, a formou protestů. Věci veřejné budou nadále usilovat o zavedení principů mezigenerační solidarity,“ slíbil John.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…