Kardinál Vlk: Zeman kádruje jako KSČ. Podporuji Putnu

22.05.2013 8:28 | Zprávy
autor: dkr

Na svých webových stránkách se kardinál Miloslav Vlk vyjádřil k otázce jmenování Martina C. Putny profesorem. Podle kardinála se Zemanův zásah podobá ideologickému kádrování minulého totalitního režimu.

Kardinál Vlk: Zeman kádruje jako KSČ. Podporuji Putnu
Foto: kardinal.cz
Popisek: Kardinál Miloslav Vlk

Kardinál Miloslav Vlk v úvodu svého prohlášení připomíná svou angažovanost v otázkách akademických svobod a své postoje ve studentských sporech. „Před několika lety to byl spor Univerzity Karlovy s Ministerstvem školství ČR o reformu vysokoškolského studia, před časem zase protest jihočeských studentů proti úzké spolupráci sociálních demokratů po vyhraných krajských volbách s komunisty a jejich totalitně angažovanými straníky,“ doplňuje Vlk.

Na svém webu kardinál Miloslav Vlk napsal, že se domnívá, že nelze spojovat svobodu rozhodování příslušných akademických grémií s osobní názorovou orientací kandidáta, i když se mu prý nemusí vůbec líbit, a nemusí ani s jednáním dotyčného nikterak souhlasit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Fakt myslíte, že můžeme dohnat Švýcarsko?

Podle mě absolutně ne a ve vystoupení z NATO vidím fakt velké riziko. Ono Švýcarsko má i jinou historii, ty třeba komunisté nezničili. Asi můj dotaz budete ignorovat, jako ostatní, ale i to dost svědčí o tom, jak jste tu údajně pro lidi. Asi jako byla Šichtařová a od ní jsem čekala hodně. Běla

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…